نحوه خشک کردن قارچ جادویی

خشک کردن مجیک ماشروم

در این مقاله به روش‌ها و مراحل خشک کردن ماشروم با استفاده از دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات پرداخته خواهد شد. بعد از اتمام مراحل پرورش قارچ جادویی به مرحله خشک کردن قارچ‌ها میرسیم. این مرحله برای داشتن مجیک ماشروم با پتانسیل بالا بسیار مهم است.

نگهداری از مجیک ماشروم تازه

قارچ‌های جادویی پس از برداشت، می‌توانند تا یک تا دو هفته در یخچال با دمای 2 تا 4 درجه سانتی‌گراد نگهداری شوند. برای افزایش مدت نگهداری، از پاکت کاغذی یا پلاستیک روزنه دار برای جلوگیری از انباشه شدن رطوبت استفاده کنید. قارچ جادویی را میتوانید به صورت تازه نیز استفاده کنید اما فراموش نکنید که قارچ‌ها را نمیتوانید مدت زیادی به این صورت نگهداری کنید و بهترین گزینه برای نگهداری طولانی مدت مجیک ماشروم، خشک کردن آن است.

خشک کردن ماشروم با دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات

ساده‌ترین راه برای خشک کردن قارچ، استفاده از دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات است. این دستگاه به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت به نتیجه دلخواه برسید و پتانسیل قارچ‌ها را از نظر میزان سیلوسایبین حفظ کنید. بهترین محدوده دمایی برای این کار 20+ تا 50+ درجه سانتی‌گراد یا 68-122 درجه فارنهایت است.

خشک کردن مجیک ماشروم

خشک کردن ماشروم بدون دستگاه خشک‌کن

در صورت عدم دسترسی به دستگاه خشک‌کن، می‌توانید از روش‌های دیگر نیز استفاده کنید. یکی از روش‌های معمول این است که در محیطی با گرما و گردش هوای کافی، قارچ‌ها را به‌طور کامل خشک کنید. بهتر است قارچ‌ها را بر روی یک توری یا سبد قرار بدهید و با پوشش پارچه مشکی بپوشانید و یا از بخاری یا شوفاژ برای ایجاد گرمای لازم استفاده کنید. هرگز از نور مستقیم خورشید برای خشک کردن قارچ جادویی استفاده کنید زیرا این کار باعث از بین رفتن مقدار زیادی از سیلوسایبین موجود در ماشروم می‌شود.

خشک کردن مجیک ماشروم بدون دستگاه خش

نکات مهم در خشک کردن ماشروم

قارچ جادویی هر چه زودتر خشک و بسته بندی شود پتانسیل بالاتری از سیلوسایبین را در خود حفظ می‌کند.

قارچ‌ها را کاملا خشک کنید به این معنا که رطوبت اضافی درون قارچ باقی نماند. برای تست ساقه قارچ را خم کنید، ساقه باید کاملا شکسته شود. اگر ساقه خم میشود به این معنا است که هنوز در بافت های داخلی رطوب وجود دارد.

برای حفظ کیفیت مجیک ماشروم بهرت است که ماشروم‌ها بیش از حد در معرض نور و اکسیژن قرار نگیرند.

نگهداری از قارچ‌های خشک شده

پس از خشک شدن کامل قارچ‌ها، آن‌ها را در شیشه‌های مات قرار داده و در محیط خنک و خشک نگهداری کنید. این تدابیر نه تنها ماندگاری قارچ‌ها را افزایش می‌دهند بلکه از افتاب‌نور و رطوبت جلوگیری می‌کنند.

امیدواریم که این راهنما برای شما مفید واقع شده باشد.

مطالب مرتبط

زمان برداشت مجیک ماشروم

راهنمای میکرودوز قارچ جادویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات