میکرودوز ماشروم چیست؟ راهنمای تولید و استفاده

میکرودوز یا میکرودوزینگ سیلوسایبین به روشی خاص برای استفاده از قارچ جادویی (ماشروم) در دوز‌های بسیار اندک اطلاق میشود. در این روش دوزهای مورد استفاده به اندازه‌ای کم خواهد بود که تاثیر سایکدلیک (روان‌نما) یا توهم‌ در فرد ایجاد نمی‌کند و با هدف درمان افسردگی و یا ارتقا سطح هوشیاری و خلق‌خو یا افزایش خلاقیت استفاده می‌شود.

میکرودوز قارچ جادویی یا سیلوسایبین چیست؟

میکرودوز روشی جدید در استفاده از سایکدلیک‌های مختلف مثل قارچ سیلوسایبین یا ال.اس.دی در دوز های بسیار کم است. هدف میکرودوز استفاده از فواید مثبت سیلوسایبین بدون تجربه حالت‌ تغییر یافته‌ هوشیاری یا تریپ است.

روش میکرودوز به صورت منظم و طی یک برنامه هفتگی قابل استفاده است. علاقمندان این روش اعتقاد دارند با وجود اینکه این مقدار تاثیرات سفر با تریپ را ایحاد نمی‌کند اما همچنان سیلوسایبین موجود در قارچ تأثیرات مفیدی به همراه دارد. در این روش دوزهای بسیار کم در فواصل منظم برای بهبود تمرکز و ارتقای خلاقیت و حس حضور در لحظه ، بهبود مهارت‌های فردی و کاهش احساس استرس و اضطراب استفاده میشوند.

magic mushroom in hand

مزایای روش میکرودوزینگ چیست؟

 • قدرت تخیل و وضعیت فلو را بهبود می بخشد.
 • باعث افزایش قدرت ترک رفتار اعتیاد گونه می‌شود.
 • در از بین رفتن علائم سردرد خوشه ای موثر است.
 • به کاهش احساس استرس و اضطراب کمک می‌کند
 • تمرکز و حواس جمعی را بهبود می‌بخشد
 • از مغز و سیستم عصبی در برابر آسیب های دژنراتیو محافظت می‌کند
 • آگاهی ارتباطی را بهبود می‌بخشد
 • رفلکس ها را سرعت می‌بخشد

مقدار استفاده در روش میکرودوز

مقدار ایده آل سیلوسایبین در میکرودوز 5 میلی گرم قارچ خشک به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است. این مقدار در حدود 400 میلی گرم برای یک آقای 80 کیلوگرمی  و 300 میلی گرم برای یک خانم 65 کیلوگرمی محاسبه می‌شود.

باید توجه داشت تاثیرات برای هر فرد کمی متفاوت است و بهتر است در ابتدا با مقدار کم تاثیرات را بررسی کنید و مقدار مناسب را انتخاب کنید.

تهیه مکمل میکرودوز قارچ جادویی

تهیه میکرودوز از قارچ جادویی نسبتاً ساده است ،اما به چند ابزار برای انجام صحیح آن نیاز خواهید داشت. مکمل‌های میکرودوز یکی از بهترین و سریع‌ترین انتخاب‌ها برای علاقمندان است اما باید به کیفیت و ترکیب کپسول‌های میکرودوز توجه داشته باشید. این مکمل ها در بعضی کشور‌ها برای خرید در دسترس است. همچنین خود شما هم می‌توانید کپسول های میکرودوز خود رو ساخته و استفاده کنید.

جهت تهیه مکمل میکرودوز ماشروم از طریق شناسه تلگرام پیام ارسال کنید.

میکرودوز مجیک ماشروم کپسول

میکرودوز مجیک ماشروم کپسول

اما اگر مایل هستید خودتان مکمل میکرودوز منحصر به فرد خود را بسازید باید در اولین قدم از یک منبع معتبر قارچ‌های خشک شده را تهیه کنید و مراحل آموزش داده شده را ادامه دهید.

روش آماده کردن مکمل میکرودوز ماشروم

بعد از تهیه مجیک ماشروم خشک شده و یا خشک کردن ماشرومی که خودتان پرورش داده اید قادر هستید مکمل میکرودوز خود را آماده کنید. در ادامه روش آماده کردن مکمل میکرودوز را توضیح خواهیم داد.

 • قارچ های خشک را پودر کنید.

در اولین گام باید قارچ‌ها را باید به خوبی پودر و ریز کنید. این کار اندازه گیری دوزها را آسان‌تر میکند. ضمن اینکه میزان سیلوسایبین در تمام قسمت های قارچ به یک اندازه نیست و این کار باعث یکدست شدن تراکم سیلوسایبین در پودر قارچ می‌شود. همچنین به شما امکان می دهد در صورت مایل این پورد را در کپسول‌های مخصوصی پر و قابل استفاده کنید.

برای پودر کردن قارچ‌ها میتوانید از یک مخلوط کن یا آسیاب استفاده کنید. هر چقدر هم که آسیاب کنید، مقداری الیاف قارچ باقی خواهد ماند. زمانی که بیشتر آن به قطعات کوچک آسیاب شد، می‌توانید به مرحله بعد بروید.

 • میزان دوز مورد نظر خود را با یک ترازو بدست آورید.

ترازو خود را بردارید و دوز مورد نظر خود را اندازه بگیرید. توصیه میکنم با 100 میلی‌گرم معادل یک دهم از یک گرم شروع کنید. پس از آن میتوانید با در یک بازه زمانی مشخص و توجه به نیاز خود دوز را به حداکثر حدود 400 میلیگرم پودر قارچ سیلوسایبین افزایش دهید. با این روش قادر هستید تاثیر میزان را بر خودتون درک کنید و مقدار مناسب رو در نظر بگیرید. این مقدار به صورت متوسط بین 100 تا 400 میلی‌گرم است. البته اگر از قارچ‌های ترافل استفاده می کنید، باید دوز مصرفی خود را دو برابر کنید.

می‌توانید در همین مرحله و به سادگی با افزودن مقدار مورد نیاز پودر قارچ به نوشیدنی یا خوراکی از مزایای میکرودوز استفاده کنید.

اگر پودر قارچ را همانطور که هست مصرف میکنید ساده‌ترین کار این است که ابتدا آن را با آب یا نوشیدنی دیگر مخلوط کنید. هرگز قارچ جادویی را به مایع داغ مانند چای یا قهوه اضافه نکنید زیرا گرمای بیش از حد قادر است تاثیر منفی در قدرت سیلوسایبین داشته باشد. همچنین میتوانید برای سهولت در اندازه‌گیری، یک قاشق کوچک سفارش دهید. شما باید اولین دوز خود را اندازه بگیرید تا متوجه شوید چقدر باید قاشق را پر کنید. هنگامی که می‌دانید چه میزان در یک قاشق کوچک قرار میگیرد، می توانید از آن برای دریافت همان دوز بدون نیاز به وزن کردن قارچ استفاده کنید.

microdosin capsules

استفاده از کپسول برای میکرودوز

تهیه کپسول میکرودوز کار بسیار ساده‌ای خواهد بود و به چند روش قابل انجام است.

آنچه برای شروع نیاز دارید:

 1. کپسول های خالی
 2. قارچ خشک و پودر شده
 3. ترازو کوچک
 4. فیلر کپسول
 5. گیاهان اضافی و مواد تشکیل دهنده (اختیاری)
 • دوز اولین کپسول را اندازه گیری کنید.

کپسول‌ها حاوی مقدار مشخصی پودر هستند. این دوز تنظیم شده ممکن است مقدار مناسبی برای میکرودوز شما نباشد، بنابراین نیاز است اولین کپسول را با استفاده از ترازو خود اندازه‌گیری کنید.

این کار به آزمون و خطا نیاز دارد تا انجام شود، اما زمانی که بدانید چقدر باید کپسول‌های خود را پر کنید، این روند بسیار سریع‌تر خواهد بود.‌

دو راه برای پیدا کردن “خط نشان” برای کپسول وجود دارد:

الف) اولین دوز را روی ترازو وزن کنید و آن را در یک کپسول پر کنید. توجه داشته باشید که کپسول چقدر پر است.

ب) یک کپسول را پر کنید، سپس محتویات آن را وزن کنید، پودر را اضافه یا خارج کنید تا زمانی که دوز مناسب در هر کپسول را دریافت کنید.

هنگامی که اولین کپسول تمام شد، دقیقاً خواهید دید که دوز قارچ شما در کپسول چقدر خواهد بود.

از این طریق می‌توانید تمام کپسول‌های دیگر را به همان میزان پر کنید.

 • فرآیند را برای همه کپسول ها تکرار کنید.

بعد از اینکه دوز هر کپسول را پیدا کردید، می‌توانید تمام کپسول‌های باقی‌مانده را تا همان علامت پر کنید. اگر تنها از قارچ جادویی به عنوان ماده تشکیل دهنده کپسول استفاده می کنید، می‌توانید هر کپسول را یکی یکی پر کرده و ببندید. با این حال، توصیه می کنم مواد مغذی دیگری را به مخلوط اضافه کنید تا کپسول‌های میکرودوز موثرتری داشته باشید.

حتی اگر نمی‌خواهید گیاهان یا مواد مغذی دیگری اضافه کنید، توصیه می‌کنم فضای باقی مانده هر کپسول را با مقداری آرد برنج قهوه ای پرکنید. این کار باعث از بین رفتن اکسیژن از کپسول و افزایش چشمگیر ماندگاری کپسول‌های شما می شود، بنابراین در طول زمان کیفیت خود را حفظ می‌کنند.

مواد افزودنی رایج به ترکیب میکرودوز

ماده تغذیه اثرات
ال‌تیروزین پشتیبانی از تولید دوپامین
5HTP پشتیبانی از تولید سرتونین
زنجبیل احتمال ناراحتی گوارشی را پس از مصرف کپسول کاهش میدهد.
کافئین یا گوارانا تقویت کننده انرژی اضافی است.
ال‌تیانین اثرات حمایتی شناختی بیشتری به این ترکیب میدهد.
اسطوخودوس آرام بخش و مفید برای کاهش اضطراب و بهبود خواب
جینسینگ محرک خفیف بدون ایجاد عوارض جانبی مانند اضطراب یا بی خوابی
جینکو بیلوبا گردش خون را در مغز افزایش میدهد،  اثرات سیلوسایبین را افزایش دهد.
اسپیرولینا یک پرکننده مغذی عالی برای کپسول های میکرودوز

بهتر است قبلا پودر قارچ را به کپسول‌ها اضافه کنید و بعد از این مرحله ترکیب مکمل خود را به کپسول انتقال بدهید، با این کار قصد داریم تراکم یکنواخت در تمام کپسول‌ها داشته باشیم.

در این مرحله بهتره از وسایل مخصوص پر کردن کپسول ها استفاده کنید. وقتی پودر شما آماده شد ، آن را روی کپسول‌ها در دستگاه کپسول ساز بریزید و با استفاده از یک کارت، پودر را روی محل پخش کنید و تمام کپسول ها را پر کنید.

کمپرسور را بردارید و پودر داخل کپسول ها بکوبید. مقدار بیشتری از پودر را اضافه کنید و این کار را تکرار کنید تا همه کپسول ها پر شوند. هنگام ضربه زدن به کپسول ها از ایجاد فشار زیاد خودداری کنید. شما میخواهید که آنها پر باشند، اما نه خیلی فشرده، در غیر این صورت هضم آن کمی دشوار خواهد بود.

در صورت تمایل می توانید یک قطره اسانس دلخواه را به کپسول ها اضافه کنید. برخی از افراد حتی یک قطره CBD با قدرت بالا به ترکیب اضافه میکنند.

 • کپسول ها را یکی یکی ببندید.

این فرآیند را با اضافه کردن انتهای دیگر هر کپسول تکمیل کنید. بیشتر دستگاههای کپسول‌سازی این کار را به طور خودکار انجام نمی‌دهند، زیرا احتمال آسیب دیدگی کپسول‌ها وجود دارد. با استفاده از دستگاه کپسول ساز این مرحله اتوماتیک خواهد بود اما اکثر افراد به سادگی سر دیگر کپسول را یکی یکی روی کپسول ها فشار میدهند و کپسول را می‌بندند.

حال همه چیز تمام شد! گام بعدی این است که کپسول ها را در یک برنامه هفتگی ادغام کنید.

نحوه نگهداری کپسول‌های میکرودوز

اگر کپسولهای خود را به درستی ذخیره نکنید، تمام کار سخت شما ممکن است بیهوده باشد. سیلوسایبین یک ترکیب حساس است که در صورت قرار گرفتن در معرض نورUV ، گرما یا تغییرات مکرر دما نسبتاً سریع تجزیه میشود.

کپسولهای خود را در یک ظرف ضد نور مانند ظرف قرص به دور از نور و گرما نگهداری کنید. به دنبال یک نقطه خنک و تاریک مانند یک کمد، قفسه یا درون یخچال باشید. تاریخ را به ظرف کپسول خود اضافه کنید و سعی کنید ظرف مدت 12 ماه از آن استفاده کنید. پس از این زمان ، قدرت کپسولها شروع به کاهش می کند.

microdose capsules

یک دوره میکرودوز موثر و مفید ​

یک کپسول میکرودوز می‌تواند به تمرکز و حواس جمعی کمک کند و ممکن است برای افزایش حس حضور در محل کار یا دانشگاه مفید باشد. با این وجود ، بهترین شکل استفاده در دوز و فواصل مشخص است. در طی 2 هفته یا بیشتر، بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که سطح انرژی آنها ارتقا می‌یابد، قدرت تخیل ، خلاقیت و همچنین سطح هوشیاری بیش‌تر حس می‌شود و حافظه بهتری دارند.

در اینجا نحوه برنامه ریزی روتین میکرودوز جهت به دست آوردن حداکثر میزان فواید آورده شده است:

 • یک برنامه زمانبندی میکرودوز تنظیم کنید.

میکرودوز زمانی که به طور منظم، در طی چند هفته یا چند ماه انجام شود، بهترین نتیجه را دارد. اما این نیز مهم است که هر از چند گاهی به خود استراحت دهید. چند روش مختلف برای میکرودوزینگ وجود داره که با توجه به نتیجه مورد نظر قادر به استفاده هستید. به صورت عمومی در هفته بین یک تا سه روز استفاده برای استفاده میکرودوز پیشنهاد شده.

بهتر است زمان استفاده صبح یا در زمان استراحت باشد. استفاده در ساعات پایانی روز بر چرخه خواب شما تاثیر گذار خواهد بود.

 • میکرودوز خود را با سایر تغییرات سبک زندگی و رژیم غذایی همراه کنید.

میکرودوز تنها یک گام به سمت بهبود و ارتقا خود است. شما باید آن را با سایر بخش های زندگی خود همراه کنید تا از مزایای بیشتری برخوردار شوید.

تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیز دیگری را در برنامه روزانه خود بگنجانید به اهداف فردی شما بستگی دارد. اگر به دنبال بهره‌وری بیشتر هستید می‌توانید یک برنامه ورزشی به برنامه هفتگی خود کنید و شب‌ها عادت‌های سلامت محور مربوط به خواب را تمرین کنید تا خواب آرام‌تری داشته باشید و یا رژیم غذایی خود را ارتقا دهید تا غذاهای شیرین یا بیش از حد فرآوری شده را حذف کنید.

runing

میکرودوز تغییر سبک زندگی ساده‌تر می‌کند. ​

ورزش روزانه

حداقل 15 دقیقه با شدت بالا یا 45 دقیقه با شدت کم در روز ورزش کنید.

تغییرات رژیم غذایی

یک رژیم غذایی ساختار یافته مانند رژیم کتوژنیک را امتحان کنید یا به سادگی غذاهای شیرین و فرآوری شده را حذف کنید.

بهداشت خواب

هر شب در ساعت معینی به رختخواب بروید و اقدامات لازم را برای آماده سازی مناسب جهت خوابیدن را انجام دهید.

مدیتیشن یا یوگا

حتی 10 دقیقه مدیتیشن در روز می تواند تأثیرات عمیق و مثبتی بر استرس و تمرکز داشته باشد.

میکرودوزینگ کمکی عالی برای یادگیری است.

یک مهارت جدید بیاموزید زیرا میکرودوزینگ کمکی عالی برای یادگیری است.

پیشرفت خود را پیگیری کنید.

رویدادنگاری یک تمرین عالی برای انجام همراه با میکرودوز شما خواهد بود. تغییرات می‌توانند در ابتدا خفیف باشند، بنابر این پیگیری چگونگی و آنچه که هر روز احساس می‌کنید به شما کمک خواهد کرد تغییرات را واضح تر درک کنید.

رویدادنگاری نیازی به مهارت پیچیده ای ندارد. میتواند به سادگی 2 دقیقه وقت بگذارید و احساس خود نسبت به روزی که گذشت و برنامه خود برای فردا رو روی کاغذ بیاوردید. اگر نمیدانید چه چیزی بنویسید، میتوانید با استفاده از نمونه‌هایی که در اینترنت پیدا می‌کنید شروع کنید.

یک برنامه پنج دقیقه‌ای ثبت رویداد‌ها که به ما کمک خواهد کرد تصویر بهتری از خود داشته باشیم.

ابتدایی ترین رویدادنگاری که برای استفاده با برنامه میکرودوز توصیه می کنم این است که هر روز شب قبل از خواب به چند سوال زیر پاسخ دهید:

به خلق و خوی و میزان استرس خود از 1 (بدترین) تا 10 (بهترین) امتیاز دهید. توصیف کنید که امروز چه احساسی داشتید. اگر فردا فقط می‌توانستید یک کار را انجام دهید، آن کار چه بود؟ میکرودوز قارچ جادویی چه احساسی دارد؟

تعریف میکرودوز به این معنی است که هیچ اثر روانگردان وجود ندارد. با این حال، بسیاری متوجه می‌شوند که می توانند تغییرات خفیفی را هنگام میکرودوز احساس کنند. اثرات حدود یک ساعت پس از مصرف دوز شما شروع می شود. ممکن است با دلشوره خفیفی در معده شروع احساس شود. به ویژه هنگامی که برای اولین بار از آنها استفاده می کنید.

به طور کلی تأثیرات خفیف هستند، اما در اینجا چند چیز وجود دارد که ممکن است هنگام مصرف میکرودوز احساس کنید:

احساس بینایی ممکن است “تیزتر” و رنگ ها شفاف تر احساس شود.
ممکن است سر شما سبک شود، یا بدن شما سنگین باشد.
ممکن است در طول روز امواج خفیفی از سرخوشی را تجربه کنید.

quation

پرسشهای متداول در مورد میکرودوزینگ​

ممکن است سوالاتی از این قبیل برای شما نیز وجود داشته باشد.

میکرودوزینگ می تواند آزمایش من را مثبت کند؟

بله اما این احتمال بسیار کم است. آزمایش دارو با جستجوی مقادیر کمی از مواد فعال شناخته شده در ادرار یا جریان خون کار می کند. برخی از آزمایش‌ها به جای آن به دنبال آنتی‌بادی‌هایی هستند که در پاسخ به ماده شیمیایی هدف تولید میشوند بسیاری از آزمایش‌ها به این ترتیب کار میکنند.

ماده فعال قارچ جادویی، سیلوسایبین، به سرعت از طریق ادرار دفع می شود. در عرض 48 ساعت تمام سیلوسایبین موجود در سیستم بذن از بین می‌رود. بنابراین، تا زمانی که صبح همان روز ، یا احتمالا صبح روز قبل، دوز قارچ جادویی مصرف نکنید، هیچ سیلوسایبین در بدن ندارید تا مثبت شود.

این در مورد دوزهای پایین نیز صادق است. حتی مصرف دوزهای بالا قارچ نیز تا زمانی که یک یا دو روز قبل از آزمایش فرصت داشته باشید، در آزمایش دارویی را مشخص نمی‌شود.

چه اتفاقی می افتد اگر یک دوز بیش از حد استفاده کنم؟

هدف کلی میکرودوز مصرف دوزهایی است که برای تجربه اثرات سایکدلیک بسیار کم است. بنابراین مصرف بیش از حد به سادگی به این معنی است که با توجه دوزی مصرف کرده‌اید ممکن است اثرات سایکدلیک را حس کنید.

معمولا سیلوسایبین پس از مصرف حدود 1 گرم یا بیشتر قارچ خشک شده شروع به درک اثرات می کند.

میکرودوز نباید از نیم گرم تجاوز کند اما اگر به سیلوسایبین حساس هستید یا به طور تصادفی مقدار بیشتری استفاده کردید ، ممکن است برخی از اثرات زیر را تجربه کنید، اثراتی که در دوز کامل قارچ سیلوسایبین با هدف تجربه سفر استفاده می‌شود.

تاثیرات استفاده بین 1 تا 5 گرم قارچ جادویی خشک

 • تغییر درک بینایی
 • رنگ های درخشان و مسیرهای پرنور
 • الگوهایعمیق هندسی به صورت متوسط این اثرات ممکنه زمان استفاده بین 1 تا 5 گرم قارچ خشک اتفاق بیوفته.
 • تغییر در حالات آگاهی
 • شادی درونی و احساس یگانگی
 • افکار عمیق و تجربیات معنوی
 • تصاویر رویاگونه و شفاف رنگی با چشم‌ها بسته
 • حس محو شدن ایگو یا نفس
 • احساس گزگز در اندام ها و معده

تاثیرات تجربیات سفر بد یا (bad trip)

 • احساس اضطراب و دلشوره
 • حالت تهوع
 • نگرانی و ترس
 • توهم بصری
 • عدم راحتی با حالت تغییر یافته هوشیاری

اگر بدون برنامه ریزی یا تصادفی و در فضای نامناسب بیش از حد قارچ جادویی مصرف کردیم چه کنیم؟

جای نگرانی نیست. طول اثر این قارچ‌ها با توجه به مقدار مورد استفاده بین 2 تا 6 ساعت است و در معمولا تجربه‌ای لذت بخش و عمیق خواهد بود. بهتر خودتون رو در فضایی خلوت و راحت قرار بدید.

بهتره کاری مثل رانندگی که نیاز به دقت و تمرکز داره انجام ندهید. اگر احساس عدم راحتی و استرس دارید کافیه به یاد بیارید این تجربیات موقتی خواهند بود و به زودی همه چیز به حالت عادی بازخواهد گشت. کمی آب بنوشید و در یه فضای امن و راحت سعی کنید استراحت کنید یا دراز بکشید و چشم‌های خود را ببندید و تماشاگر احساسات درونی خود باشید.

تجربه سفر با قارچ سیلوسایبین به عقیده بیشتر افراد تجربه معنوی و تاثیرگذاری است که برای رشد شخصیت، بینش و خودشناسی مثبت ارزیابی میشه ، اما لازمه در شرایط و محیط مناسب استفاده بشود. معمولا دوزهای کمتر از 1 گرم اثرات مستقیمی نخواهد داشت و تنها ممکنه شما کمی بیش از حد بخندید یا به راحتی حواستان پرت شود و یا افکار عمیقی به ذهنتان برسد.

اثرات قارچ حدود 6 ساعت طول می کشد. با این حال، اثرات اوج آن بسیار کوتاه تر و در حدود 2 ساعت است.

اگر مقدار بسیار کمی از میکرودوز مصرف کنم چه می شود؟

دوز بسیار کم به این معنی است که سیلوسایبین کافی برای ایجاد تغییر عملی در بدن وجود ندارد. این فقط به این معنی است که دوزی که مصرف کردید در واقع هیچ تاثیری نداشت. میکرودوز کردن قارچ جادویی چند هفته طول می کشد تا تمام فواید آن را احساس کنید، بنابراین یک جلسه که هیچ تغییر قابل توجهی ایجاد نکرد به این معنی نیست که دوز بسیار کم بوده است.

هدف میکرودوز عدم تجربه سایکدلیک است ، بنابراین، به احتمال زیاد، حتی اگر به اندازه کافی قارچ مصرف کرده باشید، چیزی احساس نخواهید کرد. جلوه ها بسیار خفیف تر از این هستند و در طول زمان ایجاد میشوند.

اگر یک هفته یا بیشتر میکرودوز مصرف کرده اید و هیچ بهبودی در تمرکز یا خلق و خوی خود مشاهده نکردید، به احتمال زیاد دوز بسیار کم مصرف کرده اید.

آیا میکرودوز قارچ جادویی بی خطر است؟

هیچ دوز سمی تعریف شده‌ای از قارچ جادویی وجود ندارد. شما میتوانید دوزهای بسیار زیادی از قارچ را بدون هیچ گونه عوارض جانبی منفی (حداقل از نظر جسمی) مصرف کنید. در مورد میکرودوز قارچ سیلوسایبین هیچ گزارش حاکی از اثرات مضر برای سلامتی وجود ندارد و چندین مطالعه ثابت کرده است که این قارچ‌های از نظر جسمی کاملا بی‌خطر است.

اگر علاقمند هستید بدانید که سیلوسایبین در دوزهای بسیار بالا خطر اوردوز برای استفاده کننده دارد یا خیر به مطلب آیا مصرف بیش از حد مجیک ماشروم می تواند باعث مرگ شود ؟ سر بزنید.

آیا باید از قارچ جادویی یا ترافل برای میکرودوزینگ استفاده کرد؟

تفاوت قارچ جادویی و ترافل در قسمت قارچی است که استفاده میشود. قارچ ها اندام های تولید مثل قارچ‌ها هستند و ترافل ها بدن میسلیوم هستند که در زیر خاک رشد میکنند.

هر دو قسمت حاوی سیلوسایبین هستند و میتوان از آنها برای میکرودوز استفاده کرد. با این حال، ترافل‌ها حاوی سیلوسایبین کمتری در هر گرم هستند و قانون کلی این است که دوز ترافل را دو برابر کنید. در برخی کشورها، ترافل تنها منبع قانونی قارچ جادویی است. اگر در مکان هایی مانند هلند زندگی می‌کنید، بهترین گزینه شما استفاده از ترافل است.

آیا مکمل میکرودوزهای قارچ جادویی فاسد می‌شود؟

تمام مواد آلی در نهایت خراب خواهند شد. اگر میکرودوزها به درستی تهیه و نگهداری شوند، زمان زیادی طول میکشد تا خراب شود، اما در واقع مکمل شما خراب نمی‌شود بلکه فقط قدرت خود را از دست میدهند.

سیلوسایبین زمانی که در معرض اکسیژن، گرما، رطوبت یا اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد، تجزیه می شود. اگر کپسول‌های میکرودوز خود را روی لبه پنجره در معرض نور خورشید بگذارید ، قدرت آن هر روز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

بهترین راه برای جلوگیری از بی‌اثر شدن سیوسایبین این است که آنها را در یک ظرف تاریک در یک مکان خنک از خانه مانند یخچال نگهداری کنید و اگر در کپسول یا پودر قارچ خود متوجه توده‌های سبز یا سفید رنگ شدید، از آن استفاده نکنید. این احتمالا کپک است که ممکن است شما را بیمار کند.

مطالب مرتبط

اثر میکرودوز قارچ جادویی (ماشروم) از زبان دنیس مک‌کنا

اثر میکرودوز – جولیانا کی

نحوه خشک کردن مجیک ماشروم

12 نظر در “میکرودوز ماشروم چیست؟ راهنمای تولید و استفاده

 1. علی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید. بنده ۲۱ سال دارم و از کودکی دچار اختلالات روانی مثل افسردگی، وسواس و اضطراب بوده‌ام. متاسفانه طی چندین سال متوالی با داروهای شیمیایی و مشاوره هم موفق به کوچکترین درمان نشدم. از منابع زیادی با میکرودوزینگ ماشروم به عنوان متود جدید دارویی مواجه شدم. اما سؤال بنده اینه که برای کسایی که ایران زندگی میکنند، شرایطی وجود نداره که این درمان زیر نظر متخصص انجام بشه؟ فارغ از تهیه کپسول یا خود ماشروم عرض میکنم.

  1. درود عزیز . متاسفانه به صورت رسمی پزشکان در ایران از این روش های درمانی استفاده نمیکنند.

  2. یزدان گفت:

   از کجا میتونیم تهیه کنیم

   1. mostafa.khademi گفت:

    درود عزیز از طریق ایدی تلگرام @amushroom پیام ارسال کنید راهنماییتون میکنند

  3. احمد گفت:

   سلام پیج دکتر محمدرضا یزدان نیاز رو در اینستاگرام فالو کنید

 2. کسری گفت:

  سلام
  شما کدوم مدل قارچ رو واسه میکرودوزینگ استفاده میکنید ؟؟

  1. درود عزیز انواع ماشروم رو میشه برای میکرودوز استفاده کرد اما شخصا مجیک ماشروم هایی که کلاهک طلایی رنگ دارند رو ترجیح میدم. مثل گلدن تیچر یا مازاتاپیک . این گونه ها میزان متعادل و مشخصی سیلوسایبین دارن.

 3. علی گفت:

  سلام ایا نژاد ماشروم مهمه واسه میکرودوز؟ تاثیراتش فرق داره هر نژادی واسه میکرودوز؟

  1. درود عزیز . به صورت کلی اصلی ترین اثر قارچ های جادویی به دلیل وجود سیلوسایبین و سیلوسین هستش که در ژنتیک های مختلف به میزان متفاوتی وجود داره اما این اختلاف به صورت قابل توجه‌ای زیاد نیست و میشه از انواع مجیک ماشروم برای میکرودوز استفاده کرد. اما باید مقدار استفاده رو به درستی مشخص کنید.

 4. محسن گفت:

  میکرودوز مجیک ماشروم رو برای دو ماه ادامه دادم . تاثیراتش خوب بود اما شبیه به تجربه خود قارچ جادویی مثلا ۳ یا ۴ گرم نیستش. برای کسایی خوبه که میخوان مود ورزش ، تمرکز یا خلاقیت خودشون رو بالاببرن یا استارتاپی چیزی دارن

 5. سهيل گفت:

  سلام وقتتان بخير
  با مصرف ميكرودز به مراتب دوز مصرفي رو به بالا نميره.منظورم اين كه از روزي يكي شروع بشه و كم كم بيشتر نميشه؟
  مثلا قهوه از روز اول بعد از يك سال تاثيراتش به شدت تغيير كرده.

  1. درود . بله سلیوسایبین میتونه مقاومت دارویی ایجاد بکنه اما معمولا در دوز های میکرودوز که مقدار خیلی اندکه و معمولا بیشتر یک یا دو ماه نیست تاثیر زیادی نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات