رابطه هنر با ماشروم و LSD | آماندا سیج

در ارتباط با رابطهٔ بین هنر و مجیک ماشروم و ال اس دی، می‌توان گفت که تجربهٔ سایکدلیک ممکن است به عنوان یک منبع الهام برای هنرمندان عمل کند. این تجربه‌ها می‌توانند الهام‌بخش برای خلق آثار هنری جدید باشند و ممکن است هنرمندان از آنها برای بیان ایده‌ها و تجربیات عمیقتری استفاده کنند. اما باید توجه داشت که هرگونه استفاده از مواد سایکدلیک باید با دقت و اطلاعات کافی صورت گیرد و باید به محیط و شرایط ایمنی توجه شود.

آماندا سیج متولد 1978، نقاش آمریکایی است که در وین، اتریش ، لس آنجلس، کالیفرنیا تحصیل و کار کرده است. سیج یک مدرس، معلم و هنرمند زنده با آثاری در گالری‌ها و موزه‌های بین‌المللی است که از استفاده‌کنندگان و حامیان سایکدلیک‌ها نیز به شمار می‌آید.

Amanda Sage - psychedelic art

آماندا حرفه و هنر خود را چنین توصیف میکند:

“در زندگی ، من تلاش می کنم مسئولیت تأثیر وجودم را بر عهده بگیرم و با رفتار و تصاویرم ، دیگران را به تفکر و رویا پردازی فراتر از ظرفیت خود تشویق کنم. در نهایت من به دنبال ایجاد دروازه هایی هستم که به جهان های نامتناهی وجود تجلی پیدا میکند، به طوری که به خاطر بیاوریم و دوباره کشف کنیم که چه کسی هستیم و از کجا سرچشمه می گیریم و به کجا می رویم. آرزوی من این است که پیامها ، چشم اندازها و روایاتی را نقاشی کنم که با” خودِ قدیمی‌تر و بالغ‌تر ما ارتباط برقرار کند و حافظه باستانی ما را بیدار ‌کند. آماندا علاوه بر سفر به سراسر جهان و نقاشی زنده در رویدادها و تدریس در کلاس های هنری ، به خاطر خلق “قطار الهام” مشهور است. قطار الهام “یک جنبش هنری تعاملی است که بیننده ها و هنرمندان را برای ایجاد یک مقصد آشکار، از الهام بخش ترین آینده، پیوند می دهد”.

amanda-sage---psychedelic-art

نقش سایکدلیک ها در هنر آماندا

آماندا: وقتی جوان بودم با قلمرو سایکدلیک‌ها آشنا شدم و نقاشی را در این جهت شروع کردم ، اما تا 27 سالگی سایکدلیک ها را امتحان نکردم راجب ال اس دی | LSD تحقیــق کردم ، بسـیار علاقه‌مند بودم که چه چیزی می تواند به من نشان دهد. اولین تجربه من کاملاً باورنکردنی بود. به نظر می‌رسید که من قبلاً این قلمروها را می شناختم و آنجا بوده ام ، اما برای اولین بار آنها را به صورت واقعی و آگاهانه میدیدم. این چیزی بود که من می دانستم و در درون من دمیده شد. به من فرصت هایی داده شد تا در کنار برخی از اساتید باشم و استفاده از “دانش” فراتر از این قلمرو را بیاموزم، با استفاده صحیح از سایکدلیک ها ما با خرد و هوش بیشتری وارد فضای ارتباط با جهان مادی و فرامادی می شویم.

راههای زیادی برای دسترسی به این الهامات وجود دارد ، و من باید راهی پیدا کنم که ذهن میمون را فریب دهد تا قبل از فکر کردن شروع به عمل کنم. ذهن میمون”در بودیسم اصطلاحی است که به بیقراری یا گیجی و سردرگمی اشاره دارد. من فهمیدم که نقاشی فی البداهه و اجرای آن ، کاتالیزور بزرگی برای رسیدن به این موهبت بود و البته دوستان دیگری هم هستند که با هم شاهد این تجربه بودیم ، فقط گاهی ذهنم درگیر میشه که چه اتفاقی دقیقا میوفته ؟ اینکه قلمو و موسیقی منو هدایت میکنند، البته کار با یک تصمیم شروع می شه ، اینکه اولین رنگ روی قلم مو من چیه؟ کجا آن قلم مو بوم رو لمس می کنه؟ می دانید ، همه آنها سرنخ و رمز هستند و در حین انجام این کار ، از محیط خود ، احساسات، افکار، نمادها، داستان‌ها چیزهای مرتبطی در وجود شما هستند که جاری می شود. در آن فضا، شما فقط می توانید شروع به ساختن کنید و این سوال را مطرح کنید که چگونه می توانم در خدمت کائنات باشم؟ این یکی از بــزرگترین دعاهای اصلی من بوده.

من فکر می کنم قارچ سیلوسایبین رفیق اصلی من و آیواسکا یکی از بزرگترین معلمان من بوده تا دو سال پیش ایواسکا را تجربه نکرده بودم. من مدت زیادی منتظر بودم ،بیش از ده سال از آشنایی من با آیواسکا میگذره اما زمان مناسب استفاده از ان فرا نرسیده بود. اما به محض اینکه زمان آن فرا رسید من برای این تجربه شگفت انگیز فرا خوانده شدم، واقعاً بابت این تجربه بسیار سپاسگزارم.

برای دیدن کارهای هنری آماندا به وبسایت شخصی آماندا سیج مراجعه کنید.

 

amanda sage psychedelic art

استفاده از سایکدلیک ها

استفاده از سایکدلیک‌ها، از جمله ال اس دی، نیازمند آگاهی و دانش کافی است. روش استفاده از آنها به طور کلی به عواملی مانند نوع ماده، دوز مصرفی، شرایط فیزیکی و روحی فرد، محیط و تجربه‌ی قبلی فرد بستگی دارد. و قبل از استفاده از نحوه استفاده از ال اس دی آگاهی کامل داشته باشید. تا تجربه ناخوشایند نداشته باشید.

2 نظر در “رابطه هنر با ماشروم و LSD | آماندا سیج

  1. شقایق گفت:

    ال اس دی خیلی روی هنر و خلاقیت من تاثیر گذاشت … من فکر میکنم توی هنر امریکا تاثیرات استفاده از ال اس دی در دهه 60 تاثیر گذاشته بود

    1. aminAm گفت:

      دهه80و90 میلادی اوج زندگی جریان داشت در امریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات