نحوه استفاده امن از LSD

دی اتیل آمید اسید لیسرژیک یا LSD، تاریخچه ای جالب و هیجان انگیزی دارد. LSD برای اولین بار توسط دانشمند سوئیسی آلبرت هافمن در دهه 1930 کشف شد، LSD به سرعت محبوب شد و به عنوان ماده‌ای که مانند هیچ ماده دیگری نبود شهرت پیدا کرد. برای شناخت بهتر این ماده مقاله LSD – ال‌اس‌دی چیست؟ را مطالعه کنید.

خلاصه تاریخچه LSD

پس از کشف این ماده در مدت کوتاهی LSD در میان چهره های شناخته شده جامعه از جمله هنرمندان، فیلسوفان، مربیان، دانشمندان، مخترعان، بازرگانان، ورزشکاران و پزشکان مجبوبیت پیدا کرد و نقش مهمی در به راه انداختن انقلاب سایکدلیک در دهه 1960 و 1970 ایفا کرد.

جنبش سایکدلیک‌ها میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار داد تا علیه وضعیت موجود اعتراض کنند و باعث ایجاد امواجی شد که هنوز در جامعه ایالات متحده موج می زند. LSD یک سایکدلیک قوی است که می تواند دیدگاه فرد را تغییر دهد، منیت را از بین می‌برد و در مواردی زندگی را کاملاً تغییر می دهد بنابر این قبل از مصرف ال اس دی، از تصمیم خود مطمئن شوید.

اشکال مختلف LSD

LSD به اشکال مختلفی از جمله آب نبات ، ورق و مایع یافت می‌شود. با این حال، LSD بیشتر به صورت ورق های کاغذی کوچک در دسترس هستند. این ورق ها با انداختن مقدار معینی از مایع LSD روی یک ورق کاغذ خاص سوراخ دار ایجاد می‌شوند. LSD مایع را می‌توان تقریباً روی هر چیزی مثل یک حبه قند، آب نبات‌، یا حتی شیرنی ریخت.

گرما، رطوبت و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث می شود که قدرت ال اس دی کاهش پیدا کند.

how use lsd

نحوه استفاده LSD

مصرف خوراکی ایمن ترین و مستقیم ترین راه برای مصرف LSD است. معمولا ورق LSD را برای 15 تا 30 دقیقه بر روی زبان قرار میدهند. تا به همراه بذاق دهان جذب شود.

LSD اصل نباید هیچ طعمی در دهان ایجاد کند یا باقی بگذارد. احساس تلخی یا بی حسی نشان دهنده تقلبی بودن LSD است. البته همیشه بهترین راه اطمینان استفاده از کیت های تست خواهد بود.

استفاده از سایکدلیک‌ها، از جمله ال اس دی، نیازمند آگاهی و دانش کافی است. روش استفاده از آنها به طور کلی به عواملی مانند نوع ماده، دوز مصرفی، شرایط فیزیکی و روحی فرد، محیط و تجربه‌ی قبلی فرد بستگی دارد. نکات مهم در مورد نحوه استفاده و ست و ستینگ سایکدلیک‌ها معمولا مشابه هستند و شامل :

  • آماده‌سازی محیط: محیطی که فرد تصمیم به مصرف سایکدلیک در آن می‌کند، باید آرام و بدون تنش باشد. این محیط باید امنیت و اطمینان را برای فرد فراهم کند. همچنین، تنظیمات نوری، موسیقی و دیگر عوامل محیطی می‌توانند تجربه را تحت تاثیر قرار دهند.
  • تنظیم مزاج: فرد باید در مزاج و حالت روحی مناسبی باشد. اگر فرد احساس استرس، اضطراب یا افسردگی می‌کند، استفاده از سایکدلیک‌ها ممکن است تجربه‌ی ناخوشایندی را به وجود آورد.
  • دوز و مصرف: تعیین دوز مناسب و مصرف به موقع از اهمیت بالایی برخوردار است. دوزهای زیاد می‌توانند به فرد آسیب جدی وارد کنند، در حالی که دوزهای کم ممکن است اثر کافی را ایجاد نکنند.
  • همراهی با فرد ثالث: استفاده از سایکدلیک‌ها باید در همراهی یا حداقل اطلاع از یک فرد ثالث صورت گیرد. این فرد می‌تواند در صورت بروز مشکل یا نیاز به کمک، به فرد مصرف‌کننده کمک کند.
  • آموزش و آگاهی: فرد باید قبل از مصرف سایکدلیک‌ها اطلاعات کافی را در مورد اثرات، خطرات و روش استفاده صحیح آنها داشته باشد.

ال اس دی را کجا باید مصرف کرد؟

مکان فیزیکی جایی که سفر LSD خود را انجام می دهید، عامل بسیار مهمی در تجربه است. ابتدا باید با مفهوم Set and Setting در تجربیات روانگردان آشنا شوید . به صورت خلاصه set and setting به آمادسازی سفر سایکدلیک گفته می‌شود. ذهنیت ، فضا و زمان مناسب برای سفر سایکدلیک از مهم ترین عوامل در تجربه سایکدلیک است.

هنگام مصرف داروهای سایکدلیک دو گزینه توصیه شده برای  فضای مناسب وجود دارد:

  • یک اتاق راحت و راحت با یک کاناپه یا تخت
  • یک محیط آشنا در فضای باز

همچنین ضروری است که یک راهنمای هوشیار همراه خود داشته باشید، کسی که اگر شرایط برای شما ناراحت کننده شد، بتوانید به او اعتماد کنید و به او تکیه کنید.

دوز مناسب LSD

نکته مهمی که باید در هنگام مصرف مسی در نظر بگیرید این است که چه نوع تجربه‌ای می‌خواهید. بسته به مقدار، ممکن است احساس کنید که از یک ماده کاملاً متفاوت استفاده می‌کنید.

قبل از استفاده ارزش دارد که چند سوال در مورد سفر آینده خود بپرسید. به دنبال چه هستید؟ برای بقیه روز چه کاری باید انجام دهید؟ در حال حاضر وضعیت عاطفی شما چیست؟

از یک طرف می‌توانید از روش میکرودوز استفاده کنید. میکرودوز را می‌توان به طور ایمن و مفید چندین بار در هفته برای مدت زمان نسبتا طولانی استفاده کرد. افراد در محل کار، مدرسه و عملکردهای اجتماعی میکرودوز می‌کنند.برای اطلاعات بیشتر در مورد مقادیر دوز ، مزایا و خطرات مقاله روش میکرودوز را مطالعه کنید.

اما در این مطلب به دوز کامل LSD خواهیم پرداخت. اگر اولین بار است، باید کل روز خود و همچنین فضای زیادی را برای تجربه سفر اختصاص دهید. توهمات، خنده های غیرقابل کنترل و صحبت کردن با حرف های عمیق یا عادی همگی پس از مصرف دوز کامل LSD امکان پذیر است. قدرت تجربه به عوامل زیادی بستگی دارد و در هر فردی متفاوت است.

شروع LSD و مدت زمان

حدود 40 دقیقه تا یک ساعت بعد از قرار دادن ورق LSD بر روی زبان ، اثرات سایکدلیک را احساس خواهید کرد. و اوج اثر LSD دو تا چهار ساعت ادامه خواهد داشت.

اثرات عموماً پس از 8-9 ساعت شروع به از بین رفتن می کنند، اگرچه برخی از سفرها ممکن است 12 ساعت یا بیشتر طول بکشد. معمولاً تا یک روز یا بیشتر پس از سفر، به خصوص با دوزهای بالاتر، می توان عوارض خفیف تری نیز را احساس کرد.

 

چهار نکته برای اولین تجربه LSD

بهتر است قبل از مصرف ال اس دی غذا بخورید زیرا ممکن است در طول سفر گرسنه نباشید. این می تواند یک تجربه تمام روز باشد، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که از قبل تغذیه شده اید.
اطمینان حاصل کنید که مکانی که برای سفر انتخاب می‌کنید. تمیز، مرتب و برای شما آشنا باشد. ممکن است منزل یا یک فضای باز آشنا مناسب باشد.
در طول تجربه یک راهنمای قابل اعتماد همراه خود داشته باشید تا مطمئن شوید که ایمن هستید.
دوز مناسب مصرف کنید و مطمئن شوید که LSD از یک منبع قابل اعتماد است.
اگر داروهای ضد افسردگی مانند SSRI مصرف می کنید، ضروری است که ابتدا با پزشک تجویز کننده خود صحبت کنید. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است استفاده همزمان این داروها باعث سندرم سروتونین باشد که باعث ایجاد علائمی از لرز تا تشنج می شود.

مطالب مرتبط

صحبت آلبرت هافمن کاشف ال اس دی + ویدیو

قدرتمندترین سایکدلیک‌ ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات