آلبرت هافمن کاشف ال اس دی + ویدیو صحبت

دکتر آلبرت هافمن یک دانشمند دوست داشتنی از سوئیس بود که در سال 1906 به دنیا آمد. دکتر هافمن در جریان تحقیقات خود در زمینه پیدا کردن یک داروی مسکن برای زنان باردار در سال 1938 ماده ای جدید به نام ال.اس.دی رو کشف کرد.

کاشف ال اس دی - دکتر آلبرت هافمن

اولین تریپ ال.اس.دی

دکتر هافمن در آن زمان متوجه اثرات سایکدلیک (روان نما) آن نشد و این ماده را تا مدت‌ها از تحقیقات خود کنار گذاشت، تا تاریخ 19 آوریل 1943 که به صورت اتفاقی تحت تاثیر مقدار بالایی ال.اس.دی قرار گرفت و اولین تریپ یا سفر با ال.اس.دی رو در تاریخ علم رقم زد و متوجه اثرات سایکدلیک (روان نما) این ماده شد. داستان این کشف تاریخی و شکل گیری دسته‌ای جدید از مواد به نام سایکدلیک ها را در پادکست پادکست مولکول‌های جادویی- داستان سایکدلیک بشنوید.

دکتر آلبرت هافمت من ال.اس.دی را پیدا نکردم این ال.اس.دی بود که من رو پیدا کرد.

هافمن بیش از یکصد مقاله و کتاب داره و در فهرست مجله دیلی‌تلگراف از جمله یکصد نابغه قرن شناخته شده. هافمن شخصا بارها از ال.اس.دی استفاده ‌کرد و در اختیار بسیاری از دانشمندان و همکاران خود هم قرار داد.

همچنین دکتر هافمن اولین کسی بود که سیلوسایبین رو به عنوان ماده فعال قارچ‌های جادویی استخراج کرد. هافمن مخالف ممنوعیت سایکدلیک‌ها بود و بارها در سخنرانی های خودش به این موضوع اشاره کرد. دکتر هافمن در سال 2008 در سن 102 سالگی جهان ما رو ترک کردند.

ویدیویی از سخنرانی دکتر آلبرت هافمن درباره ال.اس.دی

برای شناخت بیشتر این ماده مقاله ما در مورد ال.اس.دی را مطالعه کنید.

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات