دی ام تی – DMT چیست ؟ | تاثیرات و خطرات

DMT یا N,N-Dimethyltryptamine (دی متیل تریپتامین) به عنوان قوی‌ترین و یکی محبوب‌ترین سایکدلیک‌ها شناخته می‌شود. دی ام تی به شکل کریستال و با بانگ یا ابزار‎‌های دیگری به صورت استنشاق دود این ماده استفاده می‌شود. با این روش دی ام تی تجربه‌ای بسیار قدرتمند و کوتاهی برای مصرف کننده ایجاد می‌کند .

psychedelic DMT crystals

دی‌ام‌تی | DMT چیست؟

DMT یک ماده شیمیایی طبیعی است که در گیاهان و حیوانات یافت می شود. این ماده اصلی‌ترین محرک در نوشیدنی ayahuasca (آیاهواسکا) است. آیاهاواسکا نوعی چای دم کرده از درختچه Psychotria viridis (پسیکتریا ویریدیس) است که برای مقاصد معنوی توسط مردم بومی در آمازون استفاده می شود. دی‌ام‌تی نیز در دسته سایکدلیک‌ها مثل قارچ جادویی و LSD قرا می‌گیرد اما اثرات قویتری برای مصرف کننده ایجاد می‌کند.

اثرات جسمی (فیزیکی) دی‌ام‌تی

میزان معمول استفاده از دی ام تی برای تجربه سفر سایکدلیک بین 50 تا 100 میلیگرم است. این ماده هنگامی که به صورت دود استفاده می‌شود می‌شود بسیار سریع عمل می کند تا جایی که چند ثانیه بعد از استفاده، تجربه ناگهانی سفر سایکدلیک اتفاق خواهد افتاد و این تجربه برای 5 تا 10 دقیقه ادامه پیدا خواهد کرد. اما هنگامی که به عنوان ترکیبی در نوشیدنی آیاهاواسکا (ayahuasca) استفاده شود عمق و نوع سفر به صورت متفاوتی تجربه می‌شود. اثرات آیاهاواسکا بر خلاف دی ام تی به صورت خالص و استنشاقی تا چندین ساعت ادامه پیدا خواهد‍‌کرد.

در یک مطالعه در دهه 1990 اثرات دوز دی ام تی بر روی نوع تجربه افراد آزمایش شد. در این مطالعه اثرات مقدار مختلف این ماده بر روی 12 نفر از داوطلب‌ها بررسی شد و پارامتر‌های : عاطفه ، احساس ، اثرات جسمی ، ادراک ، شناخت و شدت بررسی شد.

کارشناسان متوجه شدند استفاده از دی ام تی به میزانی که اثرات سایکدلیک ایجاد کند (0.2 میلیگرم بر هر کیلوگرم وزن) باعث افزایش هورمون آدرنوکورتیکوپروپین ، بتا اندورفین ، پرولاکتین و هورمون رشد (GH) می‌شود و همچنین قطر مردمک چشم ، ضربان قلب ، فشار خون در طی 2 دقیقه به اوج خود می‌رسد. هیچ شواهدی از تحمل دارویی (نیاز به کسب تاثیر بیشتر برای همین نتیجه) در مورد DMT در آزمایش بعدی یافت نشد.

ممکن است DMT با 5-MeO-DMT یا 5-Methoxy-N,N-Dimethyltryptamine اشتباه گرفته شود.

این ماده نیز هم یک ترکیب سایکدلیک قدرتمند است. 5-MeO-DMT در سطح ماکرو و میکرو دقیقاً شبیه DMT به نظر می رسد، اما 5-MeO-DMT دارای چند اتم اضافی است که برای نوع تجربه را تغییر میدهد. در حالی که تجربه DMT به شدت بصری است، 5-MeO-DMT بیشتر شبیه یک تغییر هوشیاری است. در این مطلب ما بر روی DMT تمرکز خواهیم کرد.

 

اثرات تجربه DMT

دوزهای پایین (0.05 تا 0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) از دی ام تی در درجه اول بر حالات جسمی و عاطفی تأثیر می گذارد که دارای اثرات زیادی نیستند. دوزهای بالاتر به طور معمول یک نمایش رنگارنگ به سرعت در حال حرکت از تصاویر انتزاعی و نمایشی به شدت رنگ‌ها بسیار شفاف تولید می کنند. توهمات شنوایی هم وجود دارد اما ویژگی برجسته از این تجربه نمی باشند. گاهی اوقات احساسات متفاوتی از گرما و سرما نیز گزارش می شود.

اثرات تجربه استفاده از دی ام تی
همچنین حالتهای اضطراب زودگذر کاملاً متداول هستند. اگرچه حالت‌های سرخوشی نیز وجود دارند و تا حدودی به طور متناقض می‌توانند بطور هم‌ زمان تجربه شوند. تجربیات خارج از بدن (پرواز روح) ، یا تفکیک آگاهی از بدن فیزیکی با دی ام تی (در دوزهای بالاتر) بسیار رایج است تا جایی که بسیاری آن را شبیه به تجربه مرگ می دانند.
ریک استراسمن محقق و روانشناس در کتاب خود در سال 2000 با عنوان ” مولکول روح” مطالعاتی را شرح داده است که در آن حدود نیمی از داوطلبان در طی سفر DMT به “سطح های آزاد و مستقل از وجود” وارد شدند و در این سفر با “موجودات هوشمند” ، “بیگانگان” ، “راهنما” و “کمک کننده” مواجه شدند. ترنس مک کنا این موجودات را جن های ماشینی (machine elves) می نامد. مطابق نتایج کار دکتر استراسمن ، آنها به شکل‌ها محتلفی مثل “دلقک ، خزندگان ، حشرات ، زنبور ، عنکبوت و … ” شکل می گیرند و اشکال منحصر به فردی ایجاد می‌کنند.

دی ام تی می تواند باعث توهم بسیار قوی در هوشیاری شود که می تواند درک فرد از محیط را به کلی تغییر دهد. این تجربه ممکن است به سردرگمی نیز منجر شود و با اضطراب یا وحشت زیادی همراه باشد.

در بعضی از استفاده کنندگان دی ام تی احساس جدایی بین ذهن یا روح و بدن را القا می کند. از دست دادن این ارتباط می تواند یک تغییر فوق العاده قدرتمند و عمیق در هوشیاری را تحریک کند ، اما همچنین می تواند علائم بی هویتی و یا مرگ نفس(Ego Death) را ایجاد کند. به منظور اطمینان از سلامتی(امنیت) خود ، هنگام استفاده دی ام تی ، به شما توصیه می شود همیشه یک فرد هوشیار در کنار خود داشته باشید. این مسئله میتواند بسیار مهم باشد.

خطرات و عوارض جانبی DMT

با توجه به اینکه دی ام تی به صورت درون زا در مغز انسان یافت می شود بدن ما به این مولکول کاملاً عادت دارد. تحقیقات همچنین حاکی از آن است که دی ام تی نقش مهمی در فرآیندهای مختلفی که در سیستم عصبی مرکزی و محیطی رخ می دهد دارد. دلیل اینکه سفرهای دی ام تی بسیار کوتاه خواهد بود این است که ما بدن به متابولیسم آن آشنایی کامل دارد.

از نظر جسمی دی ام تی کاملاً ایمن و بی خطر است و سیستم بدنی ما با آن آشنا هستند.

با این حال دی ام تی یک سایکدلیک بسیار قدرتمند است که باعث ایجاد طیف وسیعی از تغییرات در عملکرد ذهن و بدن ما ، به ویژه در دوزهای بالا می شود. در میان این تغییرات مواردی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:
اول ، رایج‌ترین عوارض جانبی فیزیک عبارتند از: بالا رفتن فشار خون و ضربان قلب ، سرگیجه ، عدم هماهنگی ، حالت تهوع (اگر به صورت آیاهاواسکا مصرف شود) لرزیدن و از بین رفتن احتمالی هوشیاری ، این بدان معناست که هرکسی که بیماری قلبی داشته باشد در صورت کشیدن دی ام تی باید اقدامات احتیاطی زیادی انجام دهد. سایر خطرات موجود در اینجا مربوط به تدارکات مصرف است: بهترین روش استفاده از دی ام تی در یک محیط راحت است که خطر آسیبی در آن وجود ندارد.

استخراج دی ام تی DMT

روش‌های زیادی برای استخراج دی ام تی از گیاهان و ریشه‌هایی که حاوی آن هستند وجود دارد. شیمی موجود در پشت آن از نظر منطقی ساده است اما فرآیند استخراج به خودی خود باید با احتیاط و دقت انجام شود تا نتایج با کیفیت خوبی حاصل شود.
ساده ترین روش برای استخراج دی ام تی شامل حل کردن ماده گیاهی در محلول پایه – معمولاً هیدروکسید سدیم (NaOH) است. مولکولهای دی ام تی سپس آزاد می شوند و باید از باقی مانده جدا شوند. این کار با یک حلال غیر قطبی مانند نفتا (یا با یک آلکان خالص) انجام می شود.این مواد شیمیایی مولکولهای دی ام تی غیر قطبی را جذب کرده و آن را به بالا شناور می کنند و یک لایه جداگانه تشکیل می دهند.تنها چیزی که باقی مانده است ریختن محلول حاوی دی ام تی ، فریز کردن آن ، فیلتر کردن آن از طریق فیلتر قهوه و خشک کردن آن برای بدست آوردن کریستال خالص است.
برای اصلاح(خالص کردن) بیشتر DMT می توان یک گام دیگر برداشت. به این روش تبلور مجدد گفته می شود و شامل ایجاد محلولی از پودر حاصل از استخراج و حلال غیر قطبی است. وقتی DMT حل شد ، باید یخ زده شود و دوباره فیلتر و خشک شود. این می تواند برای پالایش حتی بیشتر تکرار شود.
روش های پیچیده تری برای استخراج دی ام تی وجود دارد و به طور کلی ، هرچه کار بیشتری انجام دهند.

رشد شخصیتی

گزارش‌های تجربی حاکی از آن است که با استفاده صحیح از دی‌ام‌تی می‌توان خودآگاهی و ارتباط معنوی بیشتری با جهان برقرار کرد. درست همانطور که مراسم‌های آیاهاواسکا می‌توانند دیدگاه جدیدی در مورد واقعیت‌های عاطفی درونی برای مبتلایان به اختلالات روانی و اعتیاد ایجاد کنند از دی ام تی نیز می‌توان برای دستیابی به دیدگاه جدید در زندگی معنوی فرد استفاده کرد.

بسیاری گزارش می‌دهند که در اثر استفاده دی ام تی با قسمت‌هایی از ناخودآگاه ذهن خود ارتباط برقرار کرده‌اند و به آنها اجازه می‌دهد تا موضوعات ذهنی را از یک نقطه نظر جدید تجربه و مشاهده کنند. افراد غالباً احساس جدایی از احساسات و نحوه شناسایی آنها را نیز گزارش می دهند.
تجربه انحلال نفس و “Ego Death” یکی از قدرتمندترین بینش‌های شخصی است که افراد در طی سفر DMT تجربه می کنند. تصور این که “شما آن چیزی که فکر می کنید نیستید” ، تجربه‌ای که درک آن برای بسیاری از افراد دشوار است.
تغییرات عمده در چشم انداز فکری مانند موارد ذکر شده در بالا ، اغلب به عنوان کاتالیزور اولیه رشد معنوی و شخصی متعاقب آن گزارش می شوند. اگرچه به دلیل ماهیت آسیب زا بودن یک تجربه روانی شدید ، همیشه همراه داشتن یک راهنما با تجربه توصیه می‌شود.

استفاده درمانی از DMT

در مورد اثرات دی ام تی شبیه به سایکدلیک‌های دیگر آزمایشات زیادی انجام نشده اما نوشیدنی آیاهاواسکا که از مدت‌ها قبل به صورت سنتی مورد استفاده بود برای درمان ناهنجاری‌های روانی مختلف از جمله اختلالات خلقی و اعتیاد مورد استفاده قرار گرفته است.

افزایش استفاده از آیاهاواسکا در دنیای مدرن به عنوان یک درمان احتمالی بالقوه برای افسردگی و اعتیاد است. با بررسی شش مطالعه بین سال‌های 1990 تا 2015 ، مشخص شد که آیاهاواسکا (همراه با LSD و psilocybin) از جمله سایکدلیک‌هایی هستند پتانسیل امیدوار کننده ای برای درمان افسردگی ، اضطراب و اعتیاد به دخانیات و الکل دارد.
محققان پیشنهاد كرده اند كه اثرات درمانی آیاهاواسکا از توانایی آن در القای ذهن آگاهی بیشتر در استفاده کننده ناشی می شود.  به دنبال تجربه آیاهاواسکا ، کاهش در خود قضاوت و واکنش عاطفی به تجربیات درونی به تقویت احساس پذیرش خود کمک می کند و به صورت گسترده ای توافق بر این است که یک گام مهم در بهبود خلقی و اختلالات اعتیاد آور باشد.

داروشناسی DMT

دی متیل تریپتامین یا دی ام تی در درجه اول آگونیست گیرنده سروتونین (5-HT) است و مانند بسیاری دیگر در کلاس خود ، تاثیر سایکدلیک آن را بیشتر می‌توان به اثرات آن بر روی زیر گیرنده 5-HT2A نسبت داد. این بر بسیاری از انواع دیگر گیرنده‌ها (به عنوان مثال ، گیرنده های دوپامین و سیگما) تأثیر می گذارد ، اما عواقب ناشی از این تداخلات به خوبی درک نشده است.

سم شناسی DMT

به دلیل اینکه آزمایشات زیادی در این زمینه انجام نشده جزئیات زیادی در این مورد موجود نیست و گزارشی از اُوردوز با سومصرف دی ام تی دیده نمیشود. اما مطالعات روی موش‌ها نشان می‌دهد که دوز کشنده در انسان باید بسیار زیاد باشد. بیشتر از 20 برابر دوز معمول آیاهاواسکا.
همچنین از گروهی از استفاده کنندگان باتجربه خواسته شد تا در مورد ایمن بودن این تجربه نظراتشون را بیان کنند، 55٪ گزارش میدهند که “بسیار ایمن” است و 38٪ گزارش دادند “کاملاً ایمن” است. در مورد خطرهای ممکن گزارش شده خطر اصلی گزارش شده “سفر ناخوشایند” با توجه به نظر (51٪) این افراد است که به میزان قابل توجهی بیشتر از تجربیات بد (Bad Trip) با دیگر سایکدلیک‌های دیگری مثل قارچ جادویی و ال اس دی است.

دی ام تی به طور قابل توجهی روی سیستم سروتونین تأثیر می گذارد و نباید همزمان با هیچ یک از مواد زیر مصرف شود:

 • مهار کننده انتخابی بازجذب سروتونین ، دارو‌های SSRI
 • داروی فشار خون
 • سرکوب کننده اشتها (قرص رژیم غذایی)
 • دارو برای آسم ، برونشیت یا سایر مشکلات تنفسی. آنتی هیستامین ها ، داروهای سرماخوردگی ، مشکلات سینوسی یا
 • آلرژی (هر دارویی حاوی دکسترومتورفان (داروهایی که نام DXM DM ، DX یا Tuss دارند)
 • داروهای افسردگی CNS (سیستم عصبی مرکزی)
 • داروهای ضد روان پریشی
 • الکل
 • داروهای مخدر یا تفریحی که با ترکیب با مهار کننده مونوآمین اکسیداز بسیار خطرناک هستند:
 • کوکائین
 • آمفتامین ها (شیشه ، دی اکسید ، آمفتامین) ، افدرین ، MDMA(اکستازی) ، MDA ، MDEA ، PMA
 • مواد مخدر (هروئین ، مورفین ، کدئین و به ویژه تریاک)
 • دکسترومتورفان (DXM)

شایعات در مورد دی‌ام‌تی

آیا دی ام تی در غده صنوبری مغز (pineal) تولید می شود و در زمان مرگ یا تجربه نزدیک به مرگ آزاد می‌شود؟
سال‌ها است که بحث بر سر اینکه کاربرد اصلی دی ام تی در بدن چیست! موضوعی چالش‌برانگیز است. این ماده در تعدادی از گیاهان و حیوانات یافت شده بود و در سال 1965 ، محققان آلمانی توانستند آن را در خون و ادرار انسان جدا كنند، اگرچه اعتبار این نتایج مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال ، مطالعات بعدی ، دی ام تی طبیعی را در خون انسان ، ادرار ، مدفوع ، بافت کلیه ، بافت ریه و مایعات نخاعی تشخیص داد. در سال 2014 ، یک مطالعه نشان داد که دی ام تی از طریق گیرنده‌های سیمگا به پاسخ ایمنی در برخی سلول ها کمک می کند و ممکن است در بازسازی بافت ها نقش داشته باشد.

برخی شواهد نیز یافتن ماده دی ام تی در مغز را تایید میکند. در سال 2013 ، دانشمندان دی ام تی را از غده صنوبری موش صحرایی جدا کردند و ثابت کردند حداقل مغز پستانداران قادر به تولید این ماده است. اماتا همچنان موضوع تایید شده‌ای نیست.
ریک استراسمن در کتاب “مولکول روح”  منبع ترشح دی ام تی را در مغز و غده صنوبری بیان می‌کند و البته در اون زمان آزمایشات جدید وجود این ماده در قسمت های دیگر بدن را تایید نکرده بود.

یکی از تئوری‌های مهم در مورد دی ام تی این است که این ماده در طول خواب ، مدیتیشن ، تجربه نزدیک به مرگ ، مرگ ، تولد یا هر وضعیت تغییر یافته هوشیاری افزایش پیدا میکند. اما این همچنان تحقیقات در این موارد ادامه دارد.

 

تاریخچه DMT

استفاده سنتی از دی ام تی به اواخر قرن هشتم باز می گردد. زمانی که از آن به عنوان ماده‌ای سایکدلیک و از طریق به بینی کشیدن استفاده می شد. این ماده به طور طبیعی در گیاهان مختلف از جمله بذر A. peregrina مشاهده می شود که ماده اصلی مورد استفاده در مراسم كوهوبا (ِcohoba) نوعی مراسم معنوی و آیینی است. همچنین با استفاده از گیاهانی که حاوی دی ام تی هستند نوشیدنی های ویلکا (vilca) و آیاهاواسکا (ayahuasca) درست می‌شود.

یک شیمیدان به نام ریچارد هلموث فردریک مانسکه به عنوان اولین فرد دی متیل تریپتامین (DMT) را در سال 1931 تولید کرد اما این دکتر استفن سازارا بود که با الهام از بازدید از مراسم مذهبی آمریکای جنوبی برای اولین بار در سال 1956 نشان داد که این دارو باعث اثرات سایکدلیکی شامل توهم، خیال، تحریف ادراک مکانی و تصویر بدن ، آشفتگی افکار و سرخوشی در انسان می شود.

پس از تصویب قانون مواد کنترل شده در سال 1970 ، تحقیقات در مورد داروهای سایکدلیک برای سالها بسیار کاهش یافت. در دهه 1990 ریک استراسمن  با این باور که تأثیر عمیق سایکدلیک‌ها بر آگاهی مستلزم کاوش بیشتر است تحقیقات معاصر در مورد سایکدلیک‌ها را آغاز کرد. او چندین مطالعه برجسته از جمله آزمایش‌های دقیق دوز پاسخ را با استفاده از مقیاس رتبه‌بندی و اندازه گیری شدت تجربیات طبقه‌بندی کرد.

استراسمن بعداً در سال 2000 کتاب مولکول روح را منتشر کرد که به طور گسترده به عنوان یک کتاب برجسته در مورد دی ام تی (DMT) شناخته می شود. این علاقه جدید با انتشار کتاب Tihkal توسط الکساندر و آن شولگین ادامه یافت، که جزئیات استفاده و اثرات تریپتامین‌ها(دسته ای از داروها که شامل DMT می شود) را شرح می دهد.

محققین استرالیایی در سال 2010 طی یک مطالعه 121 نفر را که قبلاً دی ام تی (DMT) را تجربه کرده بودند ، مورد بررسی قرار داد. آنها دریافتند که استعمال از طریق دود تقریباً شایع ترین راه مصرف (98 درصد) با نسبت بسیار کمتر استفاده از نوشیدنی آیاهاواسکا(30 درصد) بود. بیشترین دلیل استفاده از این سایکدلیک‌ در بین استفاده کنندگان شامل علاقه به سایکدلیک‌ها یا کنجکاوی در مورد اثرات آن بود ، در حالی که تقریبا یک سوم افراد مزایای روان درمانی احتمالی این دارو را ذکر می کردند. بینش روحی و روانی شایع ترین اثر مثبت گزارش شده از مصرف دی ام تی (DMT) به صورت دودی (75.5) درصد و به صورت نوشیدنی آیاهاواسکا (46.7) درصد بود.

dmt trip vision

آیا DMT در تست مواد مخدر قابل تشخیص است؟

DMT در نمایش آزمایش‌های مواد مخدر معمولی گنجانده نشده است ، و همچنین در هیچ آزمایش گسترده‌ای از مواد مخدر معروف نیست. همچنین از نظر شیمیایی با موادی که معمولاً مورد آزمایش قرار می گیرند شباهت ندارد ، بنابراین احتمال تحریک مثبت کاذب برای سایر داروها نزدیک به صفر است.

آیا می توانم DMT خود را امتحان کنم تا متوجه بشم کاملا اصل است؟

آزمایش اصلالت DMT حتی وقتی به فراهم کننده خود اعتماد دارید ، همیشه عمل خوبی است. کیت هایی برای انجام این کار وجود داره که ممکنه در بسیاری از نقاط دنیا قادر باشید تهیه کنید
برای مثال قادر هستید از کیت های تشخیص Reagent test kits from Bunk Police استفاده کنید به سادگی مقدار کمی DMT را درون یک لوله آزمایش استریل یا روی یک سطح سرامیکی سفید استریل قرار دهید و چند قطره از نمونه را اضافه کنید. سپس تغییر رنگ اصلات ماده مورد آزمایش را مشخص می‌کند.

دی ام تی (DMT) را چگونه مصرف میکنید؟

DMT را می توان به اشکال مختلفی مصرف کرد ، اما به طور معمول به وسیله نوشیدنی آیاهاواسکا (ayahuasca) استفاده می شود. روش دیگر استفاده از دی ام تی استفاده به صورت کریستال دی ام تی از طریق دود آن به وسیله پایپ و یا همراه با ماریجوانا در بانگ یا پیپ‌ها مختلف قابل استفاده برای ماریجوانا. تفاوت این دو روش در زمان سفر تاثیر گذار است. دی ام تی به صورت دود اثر ناگهانی و عمیقی دارد که بین 5 تا 10 دقیقه تاثیر اصلی تمام خواهد شد و به صورت نوشیدنی آیاهاواسکا این تاثیر شدت کمتری دارد و چندین ساعت ادامه دارد.

آیا DMT بی خطر است؟

به خودی خود ، DMT برای مصرف در دوزهای معقول بسیار ایمن است. خطرات احتمالی ناشی از آن به دلیل تعامل با سایر مواد یا استفاده از آن در شرایط نامناسب است. گر چه دی ام تی هیچ گونه خطر جسمی و فیزیکی جدیی برای فرد استفاده کننده به وجود نخواهد آورد اما همچنان تاثیرات روانی عمیقی بر فرد خواهد داشت. تجربه سفر دی ام تی را میتوان با تجربیات نزدیک به مرگ مقایسه کرد و هیجان بالا و بالا رفتن ضربان قلب مهم‌ترین تاثیرات فیزیکی این ماده است.

آیا می توانم با DMT میکرودوز کنم؟

اطلاعات زیادی در مورد میکرودوزینگ DMT در دست نیست زیرا میکرودوزینگ بیشتر با LSD و سیلوسایبین (psilocybin) انجام می شود. با این حال ، از آنجا که DMT یک سایکدلیک کلاسیک در همان خانواده LSD و psilocybin است ، می توان به روش مشابه میکرودوز کرد.

آیا DMT می تواند “پروازی یا سفر ناخوشایند” به من بدهد؟

مانند بسیاری از سایکدلیک‌ها، دی ام تی (DMT) یک داروی بسیار قدرتمند است و اگر به درستی استفاده نشود ممکن است بسیار ناخوشایند تجربه شود. دی ام تی نیز ممکن است برای فرد استفاده کننده تجربه ترسناکی ایجاد کند. مهم‌ترین نکات در این مورد رعایت شرایط زمانی و مکانی مناسب است.

آیا همیشه به موفقیت دست می یابم؟

لزوماً نه، به ویژه اگر به عنوان نوشیدنی آیاهاواسکا ayahuasca مصرف شود. با این حال DMT یک سایکدلیک قدرتمند است و هنگام استعمال از طریق دود کردن این احتمال وجود دارد که تجربه خارج از بدن بودن و تغییرات شدید در ادراک حاصل تجربه بشود.

آیا DMT به طور طبیعی در بدن تولید می شود؟

این هنوز جای بحث و گفتگو دارد، اما شواهدی نشان داده دی ام تی (DMT) در فیزیولوژی جانوری و گیاهی وجود دارد. آزمایشاتی در حال انجام است که رابطه خواب دیدن و ترشح دی ام تی را بررسی می‌کنند.

آیا می توانم DMT را با داروهای مخدر دیگر مخلوط کنم؟

در این رابطه باید دقت کافی را داشته باشید و بهتره دی ام تی را با داروهای دیگه ترکیب نکنید.دی ام تی (DMT) نباید با ترامادول مخلوط شود ، زیرا می تواند منجر به سندرم سروتونین شود.

شبیه سازی تریپ DMT (ویدیو)

سفر یا تریپ دی ام تی تاثیرات منحصر به فردی برای هر فرد ایجاد می‌کند که تنها به جنبه‌های بصری محدود نمی‌شود و علاوه بر تاثیرات بصری تاثیرات مستقیم بر هوشیاری و آگاهی دارد. در سفر دی ام تی مفهوم زمان و مکان به نحوی متفاوت احساس می‌شود  تجربیات عمیقی ایجاد میکند.

3 نظر در “دی ام تی – DMT چیست ؟ | تاثیرات و خطرات

 1. سارا گفت:

  این حقیقت داره که دی ام تی رو بیش از 5 بار استفاده کنی میمیری؟

  1. خیر . همچین اثری نداره. به لحاظ جسمی خطری نداره اما میتونه تاثیرات عمیق بر ذهن و روحیه فرد ایجاد کنه

 2. مهراب گفت:

  واااااای دی ام تی . خیلی ممنون از این آگاهی رسانی خوبی که انجام میدید. دی ام تی واقعا خیلی سنگینه و من فقط یک بار تجربه کردم اما زیر نظر و با همراهی یک گروه باتجربه در کلمبیا. دنیای عجیبی رو نمایش میده و خوداگاهی عجیبی داره و برای کسایی که با دنیای سایکدلیک آشنا نیستند اصلا توصیه نمیکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات