آیا سایکدلیک ها با ریسک بیماری روانی ارتباطی دارند؟

هشدار:

استفاده از سایکدلیک‌ها باید با دانش کافی و تحت نظر متخصصان یا افراد باتجربه انجام شود. هرگونه استفاده غیرمسئولانه ممکن است برای سلامتی و ایمنی شما خطراتی به همراه داشته باشد.

ارتباط سایکدلیک‌ها با بیماری روانی

تحقیقات جدید شایعات بسیاری در مورد این موضوع که استفاده از سایکدلیک‌ها باعث بیماری روانی در افراد می‌شوند را از بین برد و نتایج نشان می‌دهد حتی ممکن است اثراتی که باقی می گذارد ، اثرات مثبتی باشد .

بر اساس یک پژوهش جدید که در مجله پزشکی PLOS One منتشر شده هیچ ارتباطی بین سایکدلیک ها( LSD ، سیلوسایبین ، مسکالین ، پیوت) و مشکلات سلامت روان وجود ندارد . در واقع این مطالعه گزارش می دهد کسانی که در زندگیشان سایکدلیک ها را مصرف کرده اند با خطر کمتر مشکلات سلامتی از جمله روان پریشی ، اختلالات اضطرابی ، اختلالات خلقی و ناراحتی عمومی مواجه شده اند .

تری کربس از تیم تحقاقی این مجموعه در بیانیه ای مطبوعاتی گفت : بسیاری از افراد تجربیات عمیق و تاثیرات مفید پایدار استفاده از دارو های سایکدلیک را گزارش می کنند .

Psychedelics with risk of mental illness

تاثیرات اجتماعی سایکدلیک ها

محققین بخش علوم اعصابِ دانشگاه علم و صنعت نروژ ، با بررسی داده های بیش از 130000 آمریکایی که در نظرسنجی دولت در مورد مصرف سایکدلیک ها و سلامت روانی  شان شرکت کردند دریافتند که استفاده از سایکدلیک ها نه تنها باعث ایجاد بیماری های روانی نمی شود ، بلکه ممکن است به جلوگیری از ایجاد آن کمک کنند .

پژوهشگران دریافتند افرادی که در طول زندگی خود از سیلوسایبین یا مسکالین استفاده کردند و همچنین افرادی که در یک سال گذشته‌ی زندگیشان LSD مصرف کردند ، میزان ناراحتی های روانی ، مراجعه به روانپزشک و تجویز داروهای روانپزشکی کمتری داشتند .

پی.او جوهانسن (Pål Johansen) ، روانشناس بالینی می گوید : مطالعات دیگری که انجام شده هیچ مدرکی دال بر مشکلات سلامتی یا اجتماعی در میان افرادی که در مراسمات سنتی گسترده صد‌ها بار از سایکدلیک ها استفاده کرده بودند پیدا نکردند.

در حالی که محققان خاطرنشان کردند که برخی از افراد ممکن است تجربیات منفی در مورد این داروها داشته باشند . به گفته محققان، حدود 30 میلیون نفر در ایالات متحده در طول زندگی خود از LSD، سیلوسایبین یا مسکالین استفاده کرده اند.

تری کربس می گوید : گمان‌زنی های اولیه مبنی بر اینکه سایکدلیک ها ممکن است منجر به مشکلات سلامت روان شوند ، بر اساس تعداد کمی از گزارش‌هایی بود که استفاده گسترده از سایکدلیک ها یا میزان نادر مشکلات سلامت روان در جمعیت عمومی را در نظر نمی‌گرفت. طی 50 سال گذشته ، ده‌ها میلیون نفر از سایکدلیک استفاده کرده‌اند و شواهد زیادی از مشکلات طولانی‌مدت وجود ندارد.

بهشتی برای طرفداران سایکدلیک

جای تعجب نیست که فستیوال های بزرگ موزیک مانند کواچلا ( Coachella ) یا مرد سوزان ( Burning Man ) برای کسانی که سایکدلیک مصرف می کنند مکان های جذابی هستند. با این حال سر صدای زیاد و ازدحام جمعیت گاهی ممکن است برای افراد طاقت فرسا باشد .

داوطلبان چند انجمن که برای مطالعات سایکدلیک به فستیوال مرد سوزان ( Burning Man ) امسال رفته بودند بار دیگر مکانی به نام “خدمات کاهش آسیب های سایکدلیک” راه اندازی کردند و به گزارش AlterNet سال گذشته آنها به 108 شرکت کننده فستیوال که تحت تاثیر سایکدلیک ها بودند ، کمک کردند. هرچند که هیچکدام از آنها نیاز به مراقبت پزشکی یا بستری شدن نداشتند .

همچنین افرادی مثل کامرون بومن ( Cameron Bowman ) با نام مستعار وکیلِ فستیوال ، برای شرکت کنندگانی که از سایکدلیک ها در فستیوال استفاده می کنند و دچار مشکلات قانونی می‌شوند خدمات مشاوره ی حقوقی ارائه می‌کنند.

در حالی که این تحقیق نشان می دهد که استفاده از سایکدلیک ها ممکن است برای سلامت روان مفید باشد ، قانون فدرال هنوز سایکدلیک ها را به عنوان مواد کنترل شده برچسب گذاری می کند و عواقب قانونی عمده ای برای داشتن و استفاده از آنها وجود دارد.

مطالب مرتبط

LSD چیست؟

کاکتوس پیوت چیست ؟

آیاهواسکا چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.