کتاب دروازه‌های ادراک + نسخه صوتی

در ابتدای کتاب دروازه‌های ادراک نقل قولی از ویلیام بلیک شاعر بریتانیایی وجود دارد. “اگر درهای ادراک باز می‌شد، همه‌چیز همان‌طور که هست بر انسان ظاهر می‌شد. لایتناهی”. درهای ادراک کتابی در مورد تجربه سفر مسکالین و شرح تجربیات نویسنده است که در سال 1954 به قلم آلدوس هاکسلی منتشر شد.

مسکالین ماده سایکدلیکی است که در کاکتوس پیوت و سَن‌پدرو یافت می‌شود و از گذشته توسط بومیان قاره آمریکا در مراسم آینی و معنوی استفاده شده است.

The Doors of Perception Aldous Huxley First Edition

کتاب دروازه‌های آگاهی به چه چیزی می‌پردازد؟

هاکسلی در این کتاب به وضعیت‌های ذهنی تغییریافته‌ای که سایکدلیک‌ها می‌توانند ایجاد کنند و تأثیرات عمیق آن‌ها بر ادراک، هنر، و طبیعت واقعیت پرداخته است. او در مورد اینکه ذهن چگونه جهان را می‌پذیراست و چگونه این مواد می‌توانند این ادراک‌ها را تغییر دهند و به درک عمیق‌تری از آگاهی انسانی بیانجامند صحبت می‌کند.

“دروازه‌های ادراک” همچنین به موسیقیدان معروف جیم موریسون الهام بخشید و او در اشاره به کتاب هاکسلی گروه موسیقی‌اش را “دروازه‌ها” نامید. بررسی هاکسلی از پتانسیل آگاهی گسترده‌تر و طبیعت واقعیت، یک اثر معنادار و تأثیرگذار در حوزه مطالعات سایکدلیک‌ها و آگاهی‌شناسی است که به عنوان کتاب دروازه‌های آگاهی یه چاپ رسید.

ترجمهٔ فارسی این کتاب با نام درهای ادراک بهشت و دوزخ در سال 1381 توسط نشر میرکسری چاپ شده‌است.

مطالب مرتبط

کتاب راهنمای پرورش قارچ خوراکی

قدرتمندترین سایکدلیک‌ها

کتاب پیوت و سایر کاکتوس‌های روانگردان

3 نظر در “کتاب دروازه‌های ادراک + نسخه صوتی

  1. Devil گفت:

    خیلی ممنونم از زحماتتون
    سبز باشید?????

  2. نازنین گفت:

    دروازه های ادراک خیلی جالبه اما نمیدونم به خاطر ترجمه هستش یا خود کتاب که من اون ارتباطی که میخواستم رو ازش نگرفتم. در کل کتاب هایی با تم سایکدلیک باید درک بشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات