کیت پرورش ماشروم چیست؟ و چگونه استفاده می‌شود

ساده‌ترین گزینه برای علاقمندان پرورش قارچ جادویی استفاده از کیت‌ها پرورش ماشروم است. گرو کیت‌ ماشروم در زمان کوتاهی قابلیت میوه دهی را دارند و برای مبتدیان پرورش قارچ گزینه مناسبی خواهد بود.

magic mushroom grow kit

کیت پرورش قارچ جادویی چیست ؟

گروکیت ماشروم بسته ای است که حاوی همه وسایل مورد نیاز برای پرورش ماشروم در خانه است. این کیت شامل یک بستر آماده است.(بستری که قارچ ها روی آن رشد می کنند)، دستورالعمل استفاده از کیت‌ها پرورش ساده است. بستر معمولاً از مخلوط کمپوست ، ورمیکولیت، آرد برنج قهوه ای و آب ساخته می‌شود. این کیت به گونه ای طراحی شده است که پرورش قارچ را تا حد امکان ساده می کند و می تواند راهی عالی برای شروع پرورش قارچ باشد.

نحوه استفاده از گرو کیت ماشروم

کیت پرورش ماشروم بستری آماده میوه دهی است که در زمان قرار گرفتن در شرایط مناسب شروع به میوه دهی و رشد قارچ میکند.

فضای مناسب کیت پرورش

اولین نیاز کیت‌ها قرار گرفتن در یک فضای ایزوله است. کیت پرورش ماشروم باید در یک باکس های پلاستیکی شفاف قرار بگیرند. حتی یک پلاستیک بزرگ و شفاف هم میتواند مورد استفاده قرار بگیرد اما باکس پلاستیکی گزینه بهتری خواهد بود. در این فضا قادر هستیم رطوبت کافی را برای رشد قارچ‌ها ایجاد کنیم. برای ایجاد رطوبت بالا در باکس میتوانید کف باکس را با چند سانت پرلیت مرطوب شده بپوشانید.

penis envy growkit

magic mushroom grow kit penis envy

نور و دما مناسب ماشروم

تقریبا تمام کیت های پرورش قارچ‌های کوبنسیس در زمان قرار گرفتن در معرض نور غیر مستقیم خورشید و گردش هوای تازه و دمای مناسب شروع  به وجود آوردن پین ها و سپس تولد قارچ ها می‌کنند. برای اینکه بهتر میسلیم را وارد فاز میوه دهی کنید میتواند به مدت 12 ساعت کیت را در یخچال قرار دهید. بعد از این مرحله دمای ایده آل نگهداری باکس میوه دهی بین 18 تا 23 درجه است.

گردش هوا

داشتن گردش هوای کافی باعث می‌شود به سادگی کیت وارد فاز پین دهی شود. برای ایجاد گردش هوا بهتر است در دیواره باکس پلاستیکی نیاز است چند سوراخ در نقاط مختلف باکس ایجاد کنید و با فیلتر هوا یا کمی الیاف پلی‌استر بپوشانید. بهتری سوراخ خا در یک ردیف و ارتفاع نباشند تا هوا به خوبی درون باکس جریان داشته باشد.

زمان میوه دهی گروکیت ماشروم

با توجه به ژنتیک پرورشی تقریبا طی مدت 10 روز دو هفته کیت پرورش وارد مرحله میوه دهی خواهد شد. بعد از چند روز قارچ ها آماده برداشت می شوند. به سادگی آنها را از پایه ساقه جدا کنید و لذت ببرید. برای پیدن قارچ بهتره به آرامی قارچ را به جهت های مختلف بچرخانید و از بستر جدا کنید.

دقت کنید که هر کیت قارچ جادویی قابلیت چند بار میوه دهی را دارد. برای این کار بعد از برداشت اول نیاز است از روش غرق کردن کیت در آب به مدت 24 استفاده کنید و سپس دوباره کیت را در شرایط میوه دهی قرار دهید. در آموزش های بعدی به صورت مفصل این بخش را توضیح خواهیم داد.

مطالب مرتبط

زمان چیدن قارچ جادویی

لوازم پرورش مجیک ماشروم

اسپان مجیک ماشروم چیست؟

4 نظر در “کیت پرورش ماشروم چیست؟ و چگونه استفاده می‌شود

  1. علی رضا گفت:

    عالی بود. از کیت مازاتاپیک خودتون سفارش دادم دو سال پیش و هنوز اسپور اون نمونه رو دارم.

    1. خیلی خوشحالم که موفق شدید عزیز

  2. farmer02 گفت:

    سلام مصطفی جان . چقدر طول میکشه پین ها باز بشن و به ماشروم تبدیل بشن ؟ چرا بعضی وقتا پین میزنه اما باز نمیشن. من با کیت هایی که از شما گرفتم این مشکل رو نداشتم اما دو تا کیت از مجیک ماشروم دات اورگ گرفتم . پین دهی خوب انجام شد اما دیگه پین ها باز نشدن. و بعد از 25 روز فقط چنتا قارچ از بستر بیرون اومد و بیشتر پین ها سوختن.

    1. درود عزیز . از زمان پین دهی چند روز بیشتر طول نخواهد کشید که ماشروم ها باز بشن. دلیل باز نشدن پین ها میتونه تغییرات ناگهانی محیطی و یا رطوبت کم بستر یا کمبود اکسیژن باشه. عکسش رو از طریق تلگرام برام بفرست تا بررسی کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات