نکات مهم قبل از سفر مجیک ماشروم (ست و ستینگ)

هشدار:

استفاده از سایکدلیک‌ها باید با دانش کافی و تحت نظر متخصصان یا افراد باتجربه انجام شود. هرگونه استفاده غیرمسئولانه ممکن است برای سلامتی و ایمنی شما خطراتی به همراه داشته باشد.

اگر با قارچ های جادویی آشنایی ندارید ابتدا به مقاله قارچ جادویی چیست سری بزنید تا با این قارچ‌های های خاص آشنایی پیدا کنید. سایکدلیک ها پُلی برای دسترسی به ضمیر ناخودآگاه و اعماق ذهن ما هستند ، اما همیشه باید در شرایط ایمن و با آمادگی کامل استفاده شوند. در مطالب گذشته درباره روش مصرف مجیک ماشروم صحبت کردیم و در این مقاله به نکات مهمی می‌پردازیم که نیاز است قبل از سفر با مجیک ماشروم بدانید.

بهترین شرایط برای استفاده از مجیک ماشروم چیست؟

هر تریپ ممکن است تجربه ی متفاوتی برای شما ایجاد کند. سفر با مجیک ماشروم تجربه ای منحصر به فرد ، زیبا ، عجیب و روشنگر است . آنها همچنین می توانند سخت و طاقت فرسا باشند . قدرت سایکدلیک ها را دست کم نگیرید !

دو عامل بسیار مهم برای تحقق یافتنِ یک تریپ خوب با ماشروم   ، set  و setting  است.

Set  : به معنای مایندسِت و اوضاع ذهنی شماست که باید متعادل ، آرام و در حالت سکون قرار داشته باشد .

Setting  : به شرایط محیطی و جایی که قرار است در آن سفرتان را بگذرانید اشاره می کند .

Set and Setting دو مفهوم بسیار مهم در تجربه‌ی سفرهای سایکدلیک هستند که نقش کلیدی در کیفیت و ایمنی تجربه دارند. این دو مفهوم به وضعیت ذهنی فرد و محیط فیزیکی اطراف او اشاره دارند.

درمان جمعی با مجیک ماشروم
درمان با مجیک ماشروم

منظور از Set (وضعیت ذهنی) چیست ؟

Set به وضعیت ذهنی و عاطفی فرد قبل و در حین مصرف مواد سایکدلیک اشاره دارد. وضعیت ذهنی می‌تواند شامل حالت روحی، نگرش‌ها، انتظارات و نیت‌های فرد باشد. این نکات می‌توانند به بهبود وضعیت ذهنی شما کمک کنند:

 1. آمادگی ذهنی:
  • مطمئن شوید که در حالت روحی و ذهنی مطلوبی هستید. اگر احساس اضطراب، استرس یا افسردگی دارید، بهتر است تجربه‌ی سایکدلیک را به زمان دیگری موکول کنید.
 2. نیت و هدف:
  • نیت و هدف خود از مصرف مجیک ماشروم را مشخص کنید. آیا به دنبال خودشناسی، درمان، خلاقیت یا تفریح هستید؟ داشتن یک نیت مشخص می‌تواند به هدایت تجربه کمک کند.
 3. آرامش و سکون:
  • قبل از شروع تریپ، تمرین‌های آرام‌سازی مانند مدیتیشن، تنفس عمیق یا یوگا انجام دهید تا ذهن و بدن‌تان در حالت آرامش قرار بگیرد.
 4. پذیرش:
  • پذیرش هر آنچه که در طی تریپ اتفاق می‌افتد، می‌تواند به کاهش اضطراب و استرس کمک کند. به خودتان یادآوری کنید که تجربه‌ی شما موقت است و هرچه اتفاق می‌افتد بخشی از فرآیند است.

منظور از Setting (شرایط محیطی) چیست ؟

Setting به محیط فیزیکی و اجتماعی اشاره دارد که تجربه‌ی سایکدلیک در آن رخ می‌دهد. این محیط می‌تواند تاثیر زیادی بر کیفیت و ایمنی تریپ داشته باشد. نکات زیر می‌تواند به ایجاد یک محیط مناسب کمک کند:

 1. محیط فیزیکی:
  • مکانی امن، آرام و راحت را برای تجربه‌ی خود انتخاب کنید. این مکان می‌تواند خانه‌ی خودتان یا جایی باشد که احساس راحتی و امنیت می‌کنید.
 2. همراهان:
  • اگر اولین بار است که تجربه‌ی سایکدلیک دارید، بهتر است یک دوست مطمئن و با تجربه همراه شما باشد. این شخص می‌تواند به عنوان یک “سیتر” عمل کند و در صورت نیاز به شما کمک کند.
 3. موسیقی و نورپردازی:
  • موسیقی آرام و دلنشین می‌تواند تجربه‌ی شما را بهبود بخشد. نورپردازی ملایم و استفاده از شمع‌ها یا نورهای رنگی نیز می‌تواند به ایجاد یک فضای آرامش‌بخش کمک کند.
 4. تجهیزات لازم:
  • اطمینان حاصل کنید که همه چیزهایی که ممکن است نیاز داشته باشید، در دسترس شماست. این شامل آب، تنقلات سبک، پتو و لباس راحت می‌شود.
 5. عدم وجود مزاحمت:
  • مطمئن شوید که در طول تجربه کسی مزاحم شما نخواهد شد. تلفن‌ها را خاموش کنید و از دیگران بخواهید که در این مدت مزاحم شما نشوند.

آمادگی کاملِ قبل مصرف رو چطور بدست بیاریم و چه کار هایی قبل از تریپ با قارچ جادویی باید انجام بدیم ؟

در این مطلب به ده مورد از مهم ترین مواردی که قبل از تریپ یا سفر سایکدلیک با مجیک ماشروم باید توجه کنید خواهیم پرداخت.

استفاده از مجیک ماشروم

 1. به این فکر کنید که چرا میخواهید تریپ با مجیک ماشروم را تجربه کنید ؟

بهتره که سایکدلیک ها به عنوان راهی برای مقابله با مشکلات روزمره یا اجتناب از آنها استفاده نشود . از خودتان بپرسید آیا برای یادگیری و توسعه ی ذهن خود این کار را انجام میدهید یا صرفا میخواهید از مشکلات فرار کنید ؟ اگر قصدتان دومی است در تصمیم اشتباهی به سر میبرید ! سایکدلیک شما را از مشکلات فراری نمی دهد ، بلکه شما را با آنها روبرو میکند !

 

 1. حتما مجیک ماشروم را از جای مطمئن و قابل اطمینان تهیه کنید .

برخی افراد ممکن است به علت سودجویی و کلاهبرداری ، مواد دیگری نیز به ماشروم اضافه کنند که شما از آنها خبر ندارید ! پس حتما ماشرومی که قرار است استفاده کنید را از جای مطمئن و درستی تهیه کنید .

 1. از یک دوستِ خوب کمک بگیرید .

اگر اولین بارتان هست که میخواهید تریپ با قارچ جادویی را تجربه کنید ، حتما از یک همراه و دوستِ مطمئن که در کنارش احساس امنیتِ کامل دارید کمک بگیرید تا در طول سفر کنارتان باشد و اگر کمکی نیاز بود به شما رسیدگی کند . یک همراهِ خوب در شرایط بدتریپ شدن بسیار به کمک فرد می آید و از بدتر شدن حال او جلوگیری میکند .

 1. با آرامش کاملِ روحی و ذهنی اینکار را انجام دهید . ( Set )

مطمئن شوید که در چارچوب ذهنیِ خوب و درستی هستید. استفاده از سایکدلیک ها می تواند جنبه ی آموزشی ، معنوی و توسعه فردی داشته باشد و اگر در شرایط ذهنیِ نامطلوب استفاده شود می تواند یک تجربه ی ترسناک و سخت برایتان رقم بخورد. ممکن است انجام فعالیت های پرتحرک ، نگاه کردن به آینه و یا داشتن رابطه با کسی که با آن راحت نیستید در حین تریپ ماشروم باعث ایجاد تجربیات ناخوشایند و غیر قابل پیش بینی شوند. سعی کنید از تجربیات بد دوری کنید. اگر هرگونه اضطراب ، استرس یا عصبانیتی داشتید بهتر است تریپ را در زمان دیگری انجام دهید . مطمئن باشید که تا یک روز بعد از تریپ وقتتان کاملا آزاد است و هیچ کار مهمب در پیش ندارید .

 1. سفر خود را در مکانی امن و آرام برنامه ریزی کنید . ( Setting )

مکانی امن و آرام را برای سپری کردن ساعات تریپ خود انتخاب کنید و در نظر داشته باشید که سفرتان ممکن است 6 الی 8 ساعت ادامه داشته باشد و همچنین زمان از دید شما تحریف خواهد شد و ممکن است دیر یا زود بگذرد. فضای خانه یا محل زندگی خود را مرتب کنید. می توانید یک موسیقی آرام نیز پخش کنید. با همراهتان راجب کارهایی که ممکن است باعث ناخوشایندی تان شود قبل از تریپ حرف بزنید تا از انجام آنها جلوگیری شود .

از زمانی که قارچ جادویی را مصرف می کنید ، حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد تا اثرات آن شروع شود و بعد از 90 دقیقه تا 2 ساعت به اوج خود برسد.

 1. قارچ جادویی را با ماده ی دیگری ترکیب نکنید.

اگر اولین بارتان است که تجربه ی استفاده از قارچ جادویی را دارید بهتر است که ماشروم را با مواد دیگری اعم از ماریجوانا یا الکل ترکیب نکنید . با انجام این حرکت تجربه ی شما بصورت قابل توجه‌ای تغییر می کند .

 1. رانندگی کردن و انجام کارهایی که نیاز به هوشیاری کامل دارند ممنوع !

در طول تجربه سایکدلیک با مجیک ماشروم، هوشیاری و تعادل شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد. بنابراین، انجام هرگونه فعالیتی که نیاز به تمرکز، دقت و هوشیاری دارد، به شدت توصیه نمی‌شود. مجیک ماشروم می‌تواند تعادل و هماهنگی بدنی شما را تحت تاثیر قرار دهد. این امر می‌تواند باعث مشکلاتی در حرکت و انجام فعالیت‌های بدنی شود. همچنین مصرف سایکدلیک‌ها می‌تواند قضاوت و تصمیم‌گیری شما را مختل کند. این وضعیت می‌تواند در حین رانندگی یا انجام کارهای حساس بسیار خطرناک باشد.

 1. اگر سابقه ی مشکلات روانی در شما و خانواده تان وجود دارد با پزشک مشورت کنید.

ماشروم ممکن است بر روی کسانی که پتانسیل بروز مشکلات روانی داشته باشند تاثیر منفی بگذارد ، پس حتما اگر در خودتان و یا خانوادتان سابقه ی وجود این مسائل را داشتید از این کار خودداری کنید یا با پزشک و متخصص مشورت کنید . همچنین گفتنی است که خیلی از توهم زا ها بر روی فشار خون و ضربان قلب نیز ممکن است تاثیر بگذارند مخصوصا در حالت بد تریپ شدن .

 1. دوز خودتان را بدانید !

دوزِ ماشرومی که مصرف می کنید ، تاثیر زیادی بر روی سفر شما خواهد داشت . به عنوان مثال مصرف یک گرم از ماشروم ممکن است باعث ایجاد احساس سرخوشی و تقویت حواس شما شود ، اما مصرف دوز زیاد ( پنج گرم و بیشتر ) ممکن است تجربه ای کاملا عجیب و غریب و طاقت فرسا باشد .

اگر به تازگی با سایکدلیک ها آشنا شده اید پیشنهاد می شود نهایتا با دو گرم یا کمتر شروع کنید. ( به جز نژاد ایپ ، به این دلیل که ایپ قدرت بیشتری نسبت به نمونه های دیگر داشته باشد.)

اگر در مورد دوز مناسب مطمئن نیستید مطلبی که در مورد دوز مناسب ماشروم منتشر کردیم را مطالع کنید. فراموش نکنید که اگر نیاز داشتید می توانید در حین تریپ مجیک ماشروم بیشتری بخورید اما هرگز نمی توانید وقتی آنرا خوردید دوزش را پایینتر بیاورید ! پس هیچوقت زیاده روی نکنید و بعد از اولین مصرف میتوانید دوز خودتان را مشخص کنید.

 1. از اثرات جانبی مجیک ماشروم آگاه باشید.

چیزی که کاملا واضح هست اینه که شما ماشروم رو نمیخورید به این دلیل که طعمش رو دوست دارید ! بلکه بدلیل تجربه کردن اثرات و سایدافکت های آن اینکار رو انجام میدین! پس بهتره که با عوارض آن کاملا آشنا باشید :

اثراتِ معمول مجیک ماشروم :

 • تغییر در احساسات و ادراک
 • توهمات بینایی و شنوایی
 • حس تحریف شدن زمان ، مکان و واقعیت
 • احساس سرخوشی ، شادی ، هیجان
 • تقویت حواس و پررنگ شدن رنگ ها
 • گشاد شدن مردمک
 • تغییرات در احساس تمرکز و فکر کردن

اثراتِ کمتر شایع :

 • کاهش حرکت عضلات
 • پرش افکار
 • اضطراب ، ترس و پارانویا ( در صورت بد تریپ شدن )
 • حالت تهوع ، اسهال

قارچ های جادویی هیچ خطر جسمی برای استفاده کننده ندارند و تا کنون اوردوز به دلیل استفاده ی زیاد از ماشروم ثبت نشده است. تنها عوارض ناخوشایند ممکن خطر بد تریپ شدن هست . بد تریپ شدن حالت ترس بیش از حد و پارانویا می باشد که عوامل بسیاری باعث رخ دادن آن می شود. اگر نکات گفته شده را رعایت نکنید و دچار استرس و اضطراب باشید ، احتمال بیشتری وجود دارد که بد تریپ شوید . هرچند از یک تریپ بد نیز می توان درس های زیادی آموخت و می توان صرفا آن را به دیدِ یک بد تریپیِ ساده نگاه نکرد.

 

مطالب دیگه‌ای که ممکنه برات جذاب باشه …

مشاوره پرورش انواع مجیک ماشروم

 بهترین روش خرید ماشروم یا قارچ جادویی در ایران

قوی‌ترین انواع مجیک ماشروم

مرگ ایگو (نفس) چیست؟

13 Responses

 1. درود وقت بخیر. ممنونم از این مطلب کامل . برای تریپ با مجیک ماشروم خوب داشتن بهتره تو خونه باشیم یا بیرون از خونه ؟

   1. سلام خسته نباشید افراد مبتلا به ADHD چطوری میتونن رو سایکدلیک تریپ خوبی داشته باشن؟!

 2. سلام میشه بگین میکرودوز چجوریه و به نظرتون از ه نزادی استفاده کنیم و از چه پروتکی؟

 3. سلام من میخوام برای بار اول ماشروم مصرف کنم ، یه بار گل کشیدم و بدفاز شدم ، میشه درچن خط خلاصه کنین چطوری ماشروم مصرف کنم که بدفاز نشم؟

 4. ممنونم مصطفی جان از مطلب مفیدت ‌,,,, برای من ۴ گرم خشک شده به همراه میوه و غذای سالمی که قبلا آماده کردم و یک روز خوب در منزل بهترین نتیجه رو داده و در هر سال فقط یک بار استفاده میکنم امیدوارم که این تجربیات برای بقیه دوستانی که قصد دارند قارچ جادویی استفاده کنند مفید باشه.

 5. عالی بود اقا مصطفی . اگر در شرایط درستی ماشروم استفاده بشه اصلا هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ، من تعجب میکنم از اینهمه اخبار الکی که دربارش میزنن و نمیدونن اصلا چیه … ممنونم بابت اگاهی رسانی خوبتون

 6. اقا مصطفی خیلی عالی بود .. کاش قبل از استفاده از مجیک ماشروم مطالب خوبتون رو میدیدم. اینقدر گیج نزنم اخه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.