روش درست مصرف مجیک ماشروم + دوز مناسب

بیش از 200 گونه مجیک ماشروم در دنیا کشف شده است. اگر چه پرورش قارچ جادویی تاریخ زیادی ندارد اما مجیک ماشروم قرن‌ها است که برای ایجاد تجربیات تفریحی یا معنوی در مراسم و آیین‌های باستانی استفاده می‌شود. با این حال مصرف آگاهانه و دانستن نکات مهم در مورد استفاده از قارچ جادویی باعث میشود بهترین استفاده را از این قارچ بکنید و همچنین سفر خوبی را تجربه کنید.

مجیک ماشروم چگونه استفاده می‌شود؟

نحوه مصرف قارچ جادوییمجیک ماشروم ها را میتوان تازه یا خشک شده و به صورت خوراکی قابل استفاده است. طول اثر مجیک ماشروم با توحه به روش استفاده معمولا 30 تا 45 دقیقه بعد از استفاده ظاهر خواهد شد و به مدت 3 تا 6 ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. اما نکات مهمی وجود خواهد داشت که قبل از سفر باید بدانید.

نکات مهم قبل از استفاده مجیک ماشروم

تفاوتی نخواهد داشت که با هدف تفریح یا خودشناسی و افزایش آگاهی از قارچ جادویی استفاده می‌کنید. نکاتی وجود دارد که بهتر است قبل از سفر به آنها توجه کنید.

 • در استفاده از قارچ جادویی با احترام به این تجربه نگاه کنید.
 • دوز مورد استفاده رو به درستی مشخص کنید
 • دارو ، مواد مخدر یا الکل را همزمان با استفاده از مجیک ماشروم استفاده نکنید.
 • در محیطی آرام با افرادی مورد اعتماد باشید.
 • یکی از اعضای گروه استفاده نکند و با هوشیاری مراقب افراد دیگر باشد.
 • بروز بعد از سفر کار مهمی برای انجام نداشته باشید و به استراحت بپردازید.
 • استفاده از ساکیدلیک ها برای افرادی که احتمال داشتن بیماری های روانی مثل شیزوفرنی یا دوقطبی دارند باید با مشورت یک پزشک انجام شود.
 • با روش ست و ستینگ (آماده سازی سفر) آشنایی کامل داشته باشید.
 • قارچ هایی که استفاده میکنید را از یک منبع قابل اعتماد تهیه کنید.
 • زمان طول اثر قارچ را محاسبه کنید. معمولا بهتر است 8 ساعت را به سفر اختصاص بدید اگر چه معمولا این زمان کمتر خواهد بود.

دوز مناسب مجیک ماشروم

magic mushroom dose

در مقالات زیادی به این موضوع اشاره شده که یکی از فاکتور های انتخاب دوز مناسب وزن و متابولیسم فرد است. بنابر این بهتر است برای آگاهی از دوز مناسب برای شما از مقدار کمتری شروع کنید تا اثر قارچ سیلوسایبین رو بر روی خود بررسی کنید. اما برای درک کلی دوز مورد نیاز خود میتوانید از جدول اطلاعاتی زیر استفاده کنید.

در دوزهای متوسط و بالاتر تجربه مرگ نفس را تجربه کنید. برای اگاهی از این پدیده مقاله مرگ ایگو (نفس) چیست؟ را مطالعه کنید.

نوع استفاده دوز (بر حسب گرم قارچ خشک) استفاده برای تعداد دفعات استفاده
میکرودوز 0.2-0.5 گرم تقویت تمرکز، بهبود تمرکز، ارتقاء خلاقیت، افزایش بهره وری، برقراری ارتباط با احساسات دو تا سه بار در هفته
دوز آستانه 0.5 تا 1 گرم افزایش خلاقیت، اثرات بصری ، تغییرات جزئی ادراک، تغییرات در خلق و خو و همدلی هر دو هفته یک بار یا کمتر
دوز روانگردان 2 تا 5 گرم مرگ نفس ، رشد معنوی و اکتشاف، سفر عمیق ، درمان افسردگی حداکثر هر دو ماه یکبار
دوز قهرمانانه بیش از 5 گرم مرگ نفس ، سفر عمیق و درونی ، ویژن های تصویری شفاف ، از بین رفتن معنی زمان و مکان چند ماه فاصله

زمان مناسب را انتخاب کنید

استفاده از سایکدلیک ها توانایی تشدید حالات روحی و احساسی شما را دارند. بنابر این بهتر است در زمانی که از لحاظ روحی و احساسی در حالت پایدار هستید مجیک ماشروم را استفاده کنید. تأثیرات قارچ جادویی بر ذهن بسیار قوی است. اطمینان حاصل کنید که حال روحی و جسمی شما برای این تجربه مناسب است.

بنابراین، ایجاد فضایی آرام و بی‌هیاهو برای تجربه مصرف بسیار حائز اهمیت است. اگر در طبیعت از مجیک ماشروم استفاده می‌کنید یک روز آفتابی و فضای آرام و راحت در محیطی باز میتواند تاثیرات مثبتی در تجربه سفر شما داشته باشد.

در یک محیط آرام و قابل اعتماد باشید

در فضا و در کنار افرادی باشید که احساس امنیت و راحتی می‌کنید. این کار باعث می‌شود در طی سفرحس راحتی و امنیت داشته باشید و در نتیجه سفر خوبی تجربه کنید. فراموش نکنید که تاثیر محیط و افرادی که در کنار شما هستند بسیار بیشتر از حالت عادی خواهد بود. بسیاری ممکن است فضای آرام در طبیعت را انتخاب کنند. یا در منزل شرایط راحتی را برای تجربه تریپ فراهم کنند.

اگر در منزل قصد استفاده از مجیک ماشروم را دارید. بهتر است فضای خانه را تمیز و مرتب و آماده کنید. این یک تجربه عمیق است و باید با احترام به آن نگاه کنید.

آماده شدن برای تریپ

بهتره مقداری خوراکی از جمله آب ، آب میوه و یک میان وعده سبک و سالم از قبل آماده کنید. یک وعده سبک از میوه های آبدار یا یک غذای سالم گزینه خوبی برای شما خواد بود. به یاد داشته باشید اثر قارچ چندین ساعت طول خواهد کشید و بعد از چند ساعت احساس گرسنگی خواهید کرد.

قارچ را با معده خالی استفاده کنید

مصرف مجیک ماشروم با شکم خالی می‌تواند باعث جذب سریع‌تر مواد موثره، به‌ویژه سیلوسایبین، در بدن شود. این امر می‌تواند باعث ایجاد تجربه قوی‌تر و سریع‌تر اثر گذاری شود.

همچنین احتمال حالت تهوع در ابتدای تجربه قارچ جادویی کاهش می‌یابد. با شکم خالی، سیلوسایبین سریع‌تر هضم می‌شود و این باعث کاهش احتمال تهوع و استفراغ در آغاز تریپ می‌شود. همچنین شکم خالی می‌تواند به تجربه‌ی روحانی و عمیق‌تر کمک کند. این احساس ممکن است باعث افزایش حس تمرکز و تأمل شود، زیرا اثرات سریعتر و یکجا تجربه می‌شوند.

مجیک ماشروم را با چه چیزی بخوریم ؟

می‌توانید مجیک ماشروم را به صورت تازه یا خشک شده بجوید و ببلعید. اما اگر طعم آن برای شما دلچسب نیست بهتر است از روش‌های معمول برای استفاده ماشروم استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید قارچ را تکه تکه کرده یا کاملاً پودر کنید و با یک میوه‌ آبدار یا آب میوه مانند پرتقال یا لیمو مخلوط کنید. با این کار قارچ ها طعم دلپذیری پیدا خواهند کرد.

علاوه بر این، بسیاری از استفاده کنندگان باور دارند که مصرف قارچ جادویی همراه با آب لیمو یا پرتقال به دلیل وجود اسید سیتریک در این میوه ها می‌تواند باعث شود تاثیرات سایکدلیک آن سریع‌تر و به شدت‌تر نمایان شود. این ممکن است به دلیل تأثیر اسیدی بودن لمون و یا واکنش‌های شیمیایی بین مواد موثره در قارچ و اسیدهای موجود در لمون باشد.

ترکیب ماشروم با محرک های دیگر

به هیچ وجه نباید قارچ جادویی را با الکل یا قرص استفاده کنید. تجربه سایکدلیک با مجیک ماشروم تجربه‌ای منحصر به فرد است. ترکیب آن با الکل یا سایر مواد ممکن است باعث بد تریپ یا سفر بد یا عوارض دیگری باشد.

بسیاری از ماریجوانا در زمان تریپ استفاده میکنند. ماریجوانا تداخلی با قارچ جادویی ندارد اما باعث افزایش اثر سایکدلیک ماشروم می‌شود. بنابر این اگر برای اولین بار است که از سایکدلیک استفاده می‌کنید بهتر است دقت لازم را داشته باشید.

تاثیرات جسمی ماشروم بر بدن

توجه کنید که ممکن است اثر سیلوسایبین روی هر فرد کمی متفاوت باشد. با آگاهی از این موضوع گفته می شود، چند معیار وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

دوز “متوسط” معمولا بین 1-2.5 گرم قارچ خشک شده است که باعث ایجاد اثرات تریپ می‎شود. احساس کمی حالت تهوع در ابتدای تریپ عادی است. در این دوز مردمک چشم‌ها بازتر می‌شود. فشار خون و ضربان قلب کمی افزایش می‌یابد.

آیا قارچ های جادویی خطرناک هستند؟

به طور کلی، پاسخ منفی است. هیچ مورد مستندی از مصرف بیش از حد کشنده وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله آیا امکان اوردوز با قارچ جادویی وجود دارد؟ را مطالعه کنید. همچنین سیلوسایبین ماده‌ای سمی در نظر گرفته نمی شود. قارچ سیلوسایبین همچنین باعث نمی شود درک از واقعیت را از دست بدهید و به کارهای عجیب و غیر معقول دست بزنید. با این حال، اگر سابقه مستندی از بیماری روانی در خانواده دارید بهتر است با مشورت یک متخصص اقدام به استفاده از قارچ سیلوسایبین کنید.

ماشروم برای چه کسانی خوب نیست

مصرف مجیک ماشروم برای همه افراد مناسب نیست، و برخی گروه‌های افراد به دلایل بهداشتی و روان‌شناختی نباید از آن استفاده کنند. افراد زیر ممکن است در معرض خطرات بیشتری باشند و بهتر است اجتناب یا حداقل با متخصصان مشورت کنند:

افراد مستعد بیماری‌های روانی

افرادی که دچار بیماری‌های روانی مانند شیزوفرنی یا اختلال دوقطبی هستند، به دلیل تأثیرات روان‌گردان ممکن است تجربه تداخل با علائم بیماری‌هایشان کنند.

افراد با مشکلات قلبی

افرادی که مشکلات قلبی دارند، به عنوان مثال فشار خون بالا یا مشکلات قلبی‌عروقی، باید از مصرف مجیک ماشروم خودداری کنند. اثرات قلبی ممکن است تأثیرات منفی داشته باشند.

زنان باردار یا مادران شیرده

برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف مجیک ماشروم در دوران بارداری ممکن است باعث مشکلات رشدی در جنین شود. همچنین، مواد شیمیایی ممکن است به طور مستقیم وارد شیر مادر شوند.

افراد زیر 18 سال

مطالعات نشان می‌دهد که مغز افراد زیر 18 سال در مقابل مواد روان‌گردان ممکن است حساسیت بیشتری داشته باشد. بنابراین، افراد زیر 18 سال باید از مصرف این مواد خودداری کنند.

افراد با حساسیت به قارچ‌ها

افرادی که به قارچ‌ها حساسیت دارند یا به دلیل وجود عوامل حساسیتی مانند آلرژی به مواد مختلف، بهتر است از مصرف مجیک ماشروم خودداری کنند.

یک تریپ خوب چگونه است؟

تریپ خوب به پارامترهای زیادی بستگی دارد. از جمله هدف شما از این تجربه خاص . به صورت کلی یک تریپ خوب با سرخوشی ، احساس یگانگی با دنیای اطراف ، درک عمیق‌تر ، دیدن زوایای جدیدی از واقعیت و … باشدو همچنین به صورت بصری ممکن است همراه با تغییر رنگ‌ها ، تحریف زوایا و اندازه‌ها ، مشاهده اشکال هندسی و … باشد.

مطالب مرتبط

ماشروم چیست ؟

قدرتمندترن سایکدلیک‌ها

نحوه استفاده از LSD

24 نظر در “روش درست مصرف مجیک ماشروم + دوز مناسب

 1. رسام گفت:

  آیا ماده فعال موجود در مجیک ماشروم آلبینو ای پلاس تفاوتی با ایپ یا پنیس انوی داره ؟

  1. خیر تمام مجیک ماشروم هایی موجود در بازار شامل ایپ (البینو پنیس انوی) و دیگر نمونه ها حاوی ماده سیلوسایبین هستند. معمولا ایپ در بین مجیک ماشروم ها پتانسیل بالاتری داره.

 2. محمد ندرلو گفت:

  درود به همگی دوستان من چند وقته دارو برای افسردگی می‌خورم چه کنم بتونم یه بار سفر کنم تجربیاتش خیلی لذت بردم مخصوصا سفر چی کنم دکتر جا دوستان عزیزم

  1. درود عزیز . آخرین مطلب ما در مورد نکات مهم قبل از استفاده از ماشروم رو مطالعه کن میتوند در شرایط درست از ماشروم استفاده کنید و نتیجه خوبی بگیرید.

 3. محمد زرگر گفت:

  درود حالتون خوبه،،؟بنده چقد وقت یه از افسردگی اذیت میشم اگر مصرف قارچ بهترم میکنه لطف کمک کنید تا منم بتونم زند‌گس کنم،،؟ سوال دوم آقا میشه من بدون نیاز به اینها سلامتی و بدست بیارم یا نگردد انتظرامه؟سپاش، لطف منم عین پَ

  1. درود عزیز وقت بخیر. افسردگی یکی از شایع ترین مشکلاتی هستش که بسیاری از افراد رو درگیر کرده. تحقیقات و تجربه نشون داده که استفاده درست و اگاهانه از مجیک ماشروم میتونه تاثیر خیلی خوبی داشته باشه در درمان یا بهبودی افسردگی ، حتما مطالب مربوط به نحوه استفاده درست و شرایط مناسب رو مطالعه کنید و بعد از اون اقدام کنید برای استفاده . امیدوارم بتونه بهت کمک کنه.

  2. حسین گفت:

   سلام عشق داداش من زدم راضیم فقط و فقط انتخاب همسفر خوب مهمه بقیش مهم نیس

 4. majid گفت:

  درورد بر همه دوستان مخصوصا اقای خادمی عزیز. چند نکته تجربی را خواستم براتون عرض کنم.
  اول سعی کنید برنامه ریزی کنید برای سفر ، یعنی با خودتون بگید من 1 ماه سخت کار میکنم ، و بعد میرم شمال کشور ویلا میگیرم ، سعی کنید ویلا نزدیک جنگل بگیرید یا (کلبه سمت روستا اولسبلنگاه ) و میخوام 3 روز به هیچ چیز فکر نکنم.

  حتما در شرایط روحی و روانی خوبی باشید ، اگر با کسی بحث یا جدل دارید ، در این 3 روز نباید بهش فکر کنید.
  باید پول به اندازه بیشتر از همیشه تو حسابتون باشه . اگر همیشه 10 میلیون تو حسابتون هست ، این بار 20 میلیون بریزید تو حسابتون برید سفر. بده کار نباشید ، اگر بدهکار هستید ، نباید در این 3 روز بهش فکر کنید و نگران باشید .

  در کل هیچ نگرانی نباید داشته باشید و خیلی بهتر هست (یعنی من خودم همیشه این کار رو میکنم ) به خودتون هدیه بدید ، یه سفر رو به خودتون هدیه بدید . یه سفر 3 روزه. مثلا 6 ماه کار میکنم ، بعد میرم یه سفر 3 روزه .خیلی بیشتر میچسبه .

  1. ahmadreza گفت:

   سلام، یه سوال داشتم خدمتتون، تاچه سنی میشه مصرف کرد واین رو تجربه کرد؟ آیا کسی که 43سال سن داره و مشروب و گل رو تجربه کرده ومشکلی باهاش نداره، یعنی هیچوقت با اینکه گل زیاد زده بوده ولی ترسی نداشته، منظورم اینه با حال هوای نشئگی آشنایی داره، میتونه امتحان کنه؟

   1. درود عزیز ، بله میتونید با آگاهی استفاده کنید. توصیه پزشکی متخصصان اینه که پافراد زیر 20 سال و کسانی که سابقه و یا پتانسیل بیماری های اسکیزوفرنی و یا دوقطبی دارند از سایکدلیک ها استفاده نکنند یا تنها با تشخیص متخصص استفاده کنند.

 5. majid گفت:

  تجربیات سفر پیام دوم : روز اول خسته راه هستید ، پس یه تابی اطراف کلبه بزنید ، و کمی با محیط آشنا بشید . و حتما شب قبل کمی مشروب بخورید ، تا اگر مورفین داخل بدن دارید (به دلیل قرص کدیین دار یا هر علت دیگه) از بدنتون خارج بشه، شب شام سبک بخورید ، خواب خوبی حتما داشته باشید .
  زمان مصرف قارچ : بهترین زمان در طلوع خورشید و یا غروب خورشید هست. باید خودتون برنامه ریزی کنید ، مثلا برای دیدن غروب ، باید 2 ساعت قبل از غروب ، قارچ رو بخورید . (نکته خیلی مهم اینه که باید با معده خالی قارچ بخورید ) 6 ساعت قبل باید چیزی نخورید .

  روش خوردن قارچ: ببینید دوستان ، شما دارید یه ماده سمی را میخورید ، بدن انسان سعی میکنه این ماده را از بدن بیرون کنه ، اولین روش از دهان این ماده را از بدن بیرون کنه ، اگر معده شما پر باشه ، شما استفراغ میکنید ، برای همین معده باید خالی باشه، حالا بدن نمیتونه از بالا بیرون کنه ، باید از پایین دفع کنه این ماده را ، پس شما دلدرد شدید خواهید گرفت و در طول سفر شاید چندین بار باید غذاهایی که در رودتون هست را تخلیه کنید . دستمال حتما همراهتون باشه

  طبق تجربه من که انواع روش خوردن را تجربه کردم، بهترین روش اینه که قارچ خشک شده را پودر کنید، یعنی پودر پودرش کنید ( در هاونگ کوچک ) و در بطری کوچک آب ،با 2 استکان آب ( تاکید میکنم به اندازه 2 استکان کوچک آب ) شیک کنید ، رنگ آب داخل بطری ابی رنگ میشه ، بعد بخورید . در این حالت این ماده از راه ادراد شما قراره خارج بشه و دلدرد کمتری دارید و چون پودر میکنید ، تک تک سلول های قارچ جذب بدنتون میشه و سفر خیلی خوبی خواهید داشت .

 6. majid گفت:

  تجربیات سفر پیام سوم : در طول تریپ دلدرد خواهید داشت ، اضطراب ، دلشوره ، خستگی ، بی حالی و.. ،
  روز اول که رفتید اطراف را نگاه کردید ، یه مکان مناسب باید پیدا کنید که برای تریپ برید پتو پهن کنید بشینید ، یعنی باید کمپ بزنید . اگر داخل جنگل هستید که 4 عنطر اصلی حتما باشه ، خاک باد آب آتش ، اگر بالای کوه کلبه گرفتید که برید بالای یکی از کوه ها بشینید ،
  وقتی قارچ رو میخورید حال راه رفتن ندارد ، شاید چند قدم اطراف کمپ بتونید را برید اینم در ساعت دوم به بعد . در ساعت اول شما حالت خواب آلودگی و خستگی دارید ، سعی کنید لم بدید و یا شایدم یه چرت ریز بزنید ، نمیتونید بخندید و حرف بزنید ، چون حالت تهوع بهتون دست میده . پس سعی نکنید بخندید و صحبت کنید در ساعت اول.
  بعد از یک ساعت یه آب به صورتتون بزنید ، حالتون فوق العاده خوب میشه و حس زندگی و …

  ممکن هست در طول سفر با یه چیزایی مواجه بشید ، مثلا پدرتون در کودکی به شما توهین کرده یا هر چیزه دیگه ، ازش فرار نکنید ، شجاع باشید ، چند ثانیه تحلیلش کنید ، پردازشش کنید و اون مورد حل میشه و میره …

  به طرح ها و زیبایی ، خورشید ، درختان ، آب ، هوا ،صدای پرندگان و موزیک که نمیفهمید چی میگه ( خارجی باشه و دوستش دارید ) به همه چیز توجه کنید . به قدرت خدا توجه کنید . بخندید ، گریه کنید ، برقصید …

 7. majid گفت:

  تجربیات سفر پیام چهارم :
  مرگ ایگو :شاید یه جایی از سفر حس کنید که قراره بمیرید ، وصیت کنید ، (من وصیتم کردم به دوستام ) یا حس مرگ بهتون دست بده ، این چیزه خوبیه ، خیلی زیباست ، لحظات خیلی قشنگیه ، حالت معنوی و روحانی زیبایی هست . فقط ازش لذت ببرید .

  در طول سفر بعد از 4 ساعت، از اونجایی که خسته میشید ، قهوه حتما داشته باشید ، شکلات تلخ ، مغز بادام پسته تخمه ، میوه ابدار ، بازم دوباره قهوه بازم قهوه … یه رول ماری هم بعد از 4 ساعت که دارید میاید پایین جوابه.

  امیدوارم سفر خوبی داشته باشید .

  1. فاطمه گفت:

   همه چیز درباره ماشروم میدونم و آمادگی دارم اما میترسم از پسش بر نیام

   1. بنابر این با دوز کم امتحان کنید بهتره

   2. سامی گفت:

    دقیقا مثه من..بنظرم باید یکی که قبلا اینکارو کرده انجام بدی.خیلی ها هم تنهایی انجام میدن بار اول رو.

 8. احسان گفت:

  من و برادرم اخیرا از ماشروم مجیک استفاده کردیم واقعا تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای بود. در این سفر، از بحث‌های خودشناسی و گفتگوهایی در مورد علم و جامعه بهره‌مند شدیم، که همه‌ی اینها همراه با موسیقی و نورهای ملایم بود.ضمنا برای افرادی که رمان و قصه خوان و یا نویسنده هستند توصیه میکنم.

 9. SaMo گفت:

  سلام
  من با تهوع خیلی مشکل دارم آیا میشه ۲ ساعت قبل از مصرف از داروی ضد تهوع استفاده کرد و چه داروی ضد تحوع بهتر هست؟

  1. درود عزیز ، برای اینکه حالت تهوع کاهش پیدا کنه بهتره ماشروم ها رو خوب پودر کنید و به صورت لمون تک یا همراه با یک نوشیدنی استفاده کنید. با این روش تا حدود زیادی حالت تهوع کمتر میشه. خوردن قارچ با خوراکی های طبع گرم هم خیلی مفیده . البته در سایت ردیت هم میخوندم که بعضی افراد برای اینکه حالت تهوع نداشته باشند قارچ ها رو پودر میکنند و درون کپسول میرزند و استفاده میکنند و این باعث میشه دیگه حالت تهوع نداشته باشند.

 10. Ehsanoo گفت:

  درود
  من ب ای اولین بار مصرف کردم اما سفرم نیمه تمام موند . سوالم این هست ایا ماشروم هم مثل ماریجوانا تاثیرات مخرب بر مغز دارد یا خیر و برای تاثیرات مخرب چند وقت باید بگذرد تا مصرف بعدی

  1. تا امروز هیچ آزمایشی نشون نداده که سیلوسایبین و مجیک ماشروم ممکنه تاثیر منفی بر روی عملکرد مغز داشته باشه. در مورد اینکه چقدر از زمان آخرین تریپ باید بگذره بستگی به آمادگی شخص داره چون معمولا بعد از یک سفر عمیق احساس نیاز به تکرار تجربه تا مدت زیادی حس نمیشه . ضمن اینکه استفاده زیاد از قارچ سیلوسایبین مقاومت بدنی ایجاد میکنه.

 11. Azin گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی هاتون
  میخواستم بپرسم ایا میتونم با حیوون خونگیم (سگ سامویید) تریپ کنم و به اون هم مقدار خیلی کمی قارچ بدم؟

  1. درود عزیز . به نظرم فکر خوبی نیست و ممکنه برای حیوان خونگیت خطرناک باشه . متابلیسم حیوانات با انسان متفاوته.

 12. Hamidreza گفت:

  کودکان کنجکاوهستنداینگونه دعوت‌ها اونهارومشتاق می‌کنه اگراطرافتون کودکان دلبند شما بچه خودتان برادریاخواهرهست مراقب باشید البته بدنیست کودکان همه چی روبدونندامابدآموزی بدترازآگاهیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات