🍄 قارچ جادویی گلدن تیچر | Golden Teacher

هشدار:

استفاده از سایکدلیک‌ها باید با دانش کافی و تحت نظر متخصصان یا افراد باتجربه انجام شود. هرگونه استفاده غیرمسئولانه ممکن است برای سلامتی و ایمنی شما خطراتی به همراه داشته باشد.

قارچ گلدن تیچر یکی از گزینه‌های محبوب در بین انواع ژنتیک قارچ‌های جادویی در تمام دنیا است. قارچ گلدن تیچر یا معلم طلایی به دلیل ظاهر و کلاهک طلایی رنگ این قارچ و هم به دلیل تاثیرات درون‌گرایانه ، فلسفی و آموزنده این قارچ برای استفاده کننده به این نام (معلم طلایی) مشهور شده.

گلدن تیچر از خانواده قارچ های کوبنسیس است و ترکیب ژنتیکی آن شبیه به دیگر قارچ‌های این گونه است. عناصر اصلی و تاثیرگذار در این قارچ نیز سیلوسایبین و سیلوسین است. قارچ‌های گلدن تیچر یک سفر سایکدلیک هدایت‌شده‌تر و آموزنده‌ برای استفاده کننده به همراه دارد.

ظاهر این قارچ نسبت به دیگر گونه‌های کوبنسیس از زیبایی خاصی برخوردار است. ساقه‌ای نسبتا کلفت‌تر در بین گونه ‌ها کوبنسیس‌ دارد و کلاهک طلایی مایل به قهوه‌ای روشن از شناسه های اصلی گلدن تیچر است. در این قارچ نیز تمرکز ماده فعال سیلوسایبین در ساقه بیشتر از کلاهک آن است.

مچیک ماشروم گلدن تیچر
گلدن تیچر ماشروم

خرید قارچ جادویی در ایران

منشا گلدن تیچر ماشروم

گلدن تیچر یک ژنتیک کلاسیک در زمینه قارچ‌های سایکدلیک به شمار می‌رود. نام گلدن تیچر که برای اولین بار در دهه 1980 شناخته شد اما به نظر میرسد که این گونه در سال 1906 در کوبا نیز دیده و توصیف شده است اما در حقیقت منشا دقیق آن مشخص نیست.

شایعاتی نیز  جکایت از از آن است که این گونه برای اولین بار در مزرعه ای در گرجستان یافت شد. گفته می شود که نمونه های اصیل دارای ساقه های بسیار ضخیم و قوی هستند. امروز توسط پرورش دهندگان قارج سویه های مختلفی از قارچ گلدن تیچر به وجود آمده که همچنان محبوبیت بالایی در بین استفاده کنندگان دارد.

اثرات ماشروم گلدن تیچر

همون طور که از نام این قارچ مشخصه این گونه تاثیرات عمیق بر آگاهی و خودشناسی فرد استفاده کننده داره ، با وجود اینکه تمام قارچ های حاوی سیلوسایبین و سیلوسین این تاثیرات را به همراه دارند اما این گونه به دلیل تاثیراتش به معلم طلایی شهرت پیدا کرده.

اثرات اصلی قارچ گلدن تیچر:

 • رنگ های تقویت شده
 • سرگیجه
 • احساس صلح درونی
 • رضایت
 • تغییر و تقویت رنگ‌ها
 • سبکی و رهایی
 • احساسات ظریف
 • بیداری معنوی
 • گیجی
 • احساسات قدرتمند

از سوی دیگر در سفر های بد یا بد تریپ ها افراد نیز اثرات منفی مانند اضطراب شدید و روان پریشی کوتاه مدت نیز گزارش کرده اند. نکته مهم که نباید از آن گذشت این است که اثرات تجربه شده به محیط ، تحمل و وضعیت کاربر در زمان مصرف بستگی دارد.تجربیات سایکدلیک‌های مختلف نشان داده که یک محیط آرام و امن تاثیر مهمی در تجربه سفر خوب و تغییر مثبت در افراد است.

دوز مناسب مجیک ماشروم گلدن تیچر

در مورد دوز مناسب از قارچ‌های سیلوسایبین پیش از همه باید به این موضوع اشاره کرد میزان تاثیرگذاری این قارچ‌ها با توجه به پارامترهای مختلف در هر فرد میتواند کمی متفاوت باشد. با این وجود مقداری بین 2.5 تا 5 گرم قارچ گلدن تیچر خشک شده و با کیفیت خوب میتواند تاثیرات یک سفر عمیق را ایجاد کند. این ماشروم در دوز های بیش از این مقدار نیز قابل استفاده است اما باید توجه کرد که بیش از 5 گرم از این قارچ تجربیات عمیقی ایجاد میکند و اگر در دنیای سایکدلیک بی تجربه هستید بهتره با بیش از 5 گرم این قارچ رو امتحان نکنید.

پرورش قارچ گلدن تیچر

اگر برای اولین بارقصد پرورش قارچ جادویی را دارید گلدن تیچر یک گزینه مناسب خواهد بود. در خانواده کوبنسیس قارچ گلدن تیچر به مقاوت بالا و انعطاف پذیری مشهور است با این وجود باید به خاطر داشته باشید که نتایج ممکن است با توجه به شرایط پرورش متفاوت باشد. صرف نظر از سطح مهارت شما در زمینه پرورش قارچ این گونه برای تازه کارها هم مناسب است و معمولا به آسانی و طی 2 ماه قابل پرورش است.

روش پرورش قارچ گلدن تیچر تفاوتی با دیگر قارچ های خانواده کوبنسیس نداره و به صورت کلی میتوان از همان روش ها اسفاده کرد ، اما با توجه به ژنتیکی که برای پرورش انتخاب کرده‌اید قادر هستید از مواد اولیه مناسب برای نمونه خود استفاده کنید. برای مشاهده روش پرورش این قارچ آموزش کاشت مجیک ماشروم را مطالعه کنید.

اگر مهارت بالایی در پرورش قارچ های جادویی ندارید کیت های پرورش آماده گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این کیت ها حاوی بستری آماده میوه دهی است و در کمترین زمان ممکن قادر هستید ماشروم خود را برداشت کنید همچنین میتوانید اسپور یا نمونه میسلیم یا اسپان آماده شده این قارچ را تهیه کنید و تمام مراحل پرورش را انجام بدید.

 • دما: قارچ‌های گلدن تیچر در دمای 24-27 درجه سانتی‌گراد به خوبی رشد می‌کنند.
 • رطوبت: رطوبت محیط باید بین 90-95 درصد باشد تا رشد قارچ بهینه باشد.
 • نور: نور ملایم و غیرمستقیم برای رشد قارچ‌ها مناسب است، زیرا نور زیاد ممکن است به قارچ‌ها آسیب برساند.

باکس پرورش قارچ گلدن تیچر

اسپور یا بذر گلدن تیچر (هاگ)

هاگ گلدن تیچر مایل به ارغوانی تیره تا سیاه است. مثل گونه های دیگر کوبنسیس گلدن تیچر نیز بعد از باز شدن کلاهک اسپور خود را آزاد می‌کند. اندازه کلاهک این قارچ معمولا بین 2 تا 6 سانتی متر خواهد بود. و به راحتی قادر هستید از کلاهک این قارچ اسپور تازه برای پرورش یا اصلاح نمونه به دست بیارید.

برای تهیه هاگ یا اسپور از این قارچ مطلب آموزش نحوه تهیه اسپور از کلاهک قارچ تازه را مطالعه کنید.

اسپور قارچ جادویی گلدن تیچر

قدرت قارچ گلدن تیچر

این مچیک ماشروم به لحاظ قدرت سایکدلیک قارچ بسیار خوبی خواهد بود اما این موضوع به ژنتیک مورد استفاده از این ماشروم بستگی دارد. هر چند که گلدن تیچر در خانواده کوبنسیس قویترین نمونه به شمار نخواهد آمد اما اگر شما از ژنتیک تازه و سالمی برای پرورش این قارچ استفاده میکنید میتواند انتظار یک قارچ قدرتمند از این گونه را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد قدرت قارچ های سیلوسایبین مطلب مربوط به قوی‌ترین گونه های قارچ جادویی را مطالعه کنید.

روش‌های مصرف

قارچ های سیلوسایبین یا مجیک ماشروم باید در شرایط و محیط مناسب استفاده شوند. برای آگاهی بیشتر در این زمینه مطلب مرتبط با روش و دوز مناسب استفاده از مجیک ماشروم را مطالعه کنید.

 • خام: مصرف به صورت خام می‌تواند طعم ناخوشایندی داشته باشد و برخی افراد ممکن است دچار مشکلات گوارشی شوند.
 • چای قارچ: یکی از رایج‌ترین روش‌های مصرف، تهیه چای قارچ است که طعم بهتری دارد و جذب مواد موثر را تسهیل می‌کند.
 • کپسول: قارچ خشک شده به صورت پودر در کپسول‌ها قرار می‌گیرد تا مصرف راحت‌تر شود.
 • همراه با غذا: قارچ‌ها می‌توانند به همراه غذاهایی مانند شکلات یا عسل مصرف شوند تا طعم آنها بهبود یابد.

دلیل شهرت و اهمیت این قارچ

یکی از دلایل شهرت گلدن تیچر این موضوع است که در ابتدای شناخت قارچ های جادویی این گونه بود که پیش از همه شناخته و استفاده شده. به راحتی قابل پرورش و تکثیر است و تجربه متعادل و مطمئنی برای استفاده کننده ایجاد می‌کند.

نکته ای که ممکنه برای شما هم جالب باشه این است که بیش از 20 درصد تحقیقاتی که در ایلات متحده بر روی قارچ‌های سایکدلیک انجام شده با استفاده از این گونه مرجع بوده است.

مطالب دیگه‌ای که ممکنه برات جذاب باشه …

لوازم پرورش مجیک ماشروم

راهنمای استفاده میکرودوز

قارچ جادویی آلبینو ای پلاس

10 Responses

 1. واقعا که برازنده نام استاد طلایی هستند ایشون … بهترین مجیک ماشرومی هستش که برای سفر میشه انتخاب کرد. ملاقات با استاد

 2. گلدن تیچر یکی از بهترین قارچ هایی جادویی برای داشتن یه تریپ برای خودشناسی هستش و بخاطر همین هم اسمش شده گلدن تیچر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.