در زمان بد تریپ چه کاری انجام بدیم ؟ تریپ کیلر چیست ؟

یادم میاد که چندین سال پیش در یکی از تجربیاتم با مجیک ماشروم دچار یک بد تریپ شدم. اضطراب بسیار بالایی رو تجربه کردم. ترس هام و وابستگی هام به سراغم آمده بودند. حتی در مقطعی تنها چیزی که تصور میکردم این بود که من در حال مرگ هستم. اما همونطور که مشخص است من همچنان زنده هستم و اتفاقا اون تجربه بد تریپ یکی از اثر گذارترین تجارب من با سایکدلیک ها بود. بدتریپ ممکن است بعد از استفاده از مجیک ماشروم یا LSD ، MDMA و یا دیگر سایکدلیک ها تجربه شود.

اما بدتریپ چیست و چگونه خود یا فردی که دچار بدتریپ شده را مدیریت کنیم ؟

بد تریپ چیست و معمولا چه زمانی اتفاق خواهد افتاد ؟

بدترین حالت سفر، یا همان “بد تریپ”، وضعیتی است که در آن تجربه روانی بسیار ناراحت‌کننده ، ترسناک و همراه با اضطراب بعد از استفاده از سایکدلیک ها تجربه می‌شود. این تجربه ممکن است با اضطراب شدید، پارانویا، تصورات ترسناک، تصور از افراد یا موجودات وحشتناک، احساس محرومیت یا گمشده بودن، تغییرات در حواس همراه باشد.

بدتریپ سفر معمولاً در شرایطی رخ می‌دهد که فرد احساس عدم کنترل بر تجربه خود را دارد و ممکن است ناخودآگاه درگیر وحشت‌ها و ترس‌های خود شود و احساسات ناخوشایندی را تجربه کند.البته باید به این نکته توجه کرد که تجربه سفر بد یا بدتریپ با قارچ جادویی همچنین میتواند برای هر فرد به صورت متفاوتی تجربه شود و نکات مثبتی هم به همراه داشته باشد.

بدتریپ می‌تواند به دلیل موارد مختلفی از جمله میزان مواد مصرف شده، محیط و شرایط فیزیکی و روحی، و حالت ذهنی فرد در زمان مصرف باشد. به طور کلی، فردی که در یک محیط آرام و امن باشد و از حالت ذهنی مثبتی برخوردار باشد، کمتر احتمال بروز سفر بد یا بدتریپ را دارد. اما مواد سایکدلیک می‌توانند احساسات و واکنش‌های غیرقابل پیش‌بینی را به وجود آورده و در برخی موارد باعث بروز بدتریپ شوند.

چطور از تجربه بدتریپ جلوگیری کنیم ؟

برای جلوگیری از تجربه سفر بد (بد تریپ) در زمان اسفاده از سایکدلیک ها، می‌توانید از روش‌ها و تدابیر زیر استفاده کنید:

انتخاب محیط مناسب: اطمینان حاصل کنید که در یک محیط آرام و امن قرار دارید که احتمال وقوع خطرهای فیزیکی یا روحی کمتر است.

دوز مناسب: همیشه دوز مصرفی مواد روان‌گردان را با دقت اندازه‌گیری کنید و از مصرف مواد بیش از حد خودداری کنید. همچنین، برای مصرف اولین بار، دوزهای کمتری را انتخاب کنید.
در دسترس بودن فردی حمایت‌کننده: اطمینان حاصل کنید که همراه شما فردی است که به شما حمایت می‌کند و در صورت لزوم به شما کمک کند.

شناختن مواد: قبل از مصرف هر گونه مواد روان‌گردان، مطالعه و شناخت دقیقی از آن دارو یا ماده موثر است. اطلاعاتی در مورد اثرات جانبی و تأثیرات آن را بدست آورید.
مدیریت استرس: قبل از مصرف مواد سایکدلیک ، مطمئن شوید که در حالت روحی آرام و مناسب هستید. استرس، اضطراب و نگرانی می‌توانند اثرات سایکدلیک‌ها را تشدید کنند.

تکنیک‌های آرامش و تمرکز: قبل از مصرف مواد روان‌گردان، از تکنیک‌های آرامش و تمرکزی مانند تنفس عمیق، مدیتیشن، یوگا یا ماساژ برای کاهش استرس و اضطراب استفاده کنید.

استفاده از مواد معتدل‌کننده طبیعی: مواد معتدل‌کننده طبیعی مانند عصاره‌های گیاهی می‌توانند در کاهش تأثیرات ناخوشایند کمک کنند. از موادی مانند زعفران، چای آویشن، گل محمدی استفاده کنید.

همچنین اگر قصد تجربه سفر با ماشروم را دارید پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صحیح استفاده از این قارچ مقاله نکات مهم قبل از تریپ با مجیک ماشروم و همچنین روش درست مصرف مجیک ماشروم + دوز مناسب مطالعه کنید.

بدتریپ ، سفر بد ، استفاده از سایکدلیک

مهم‌ترین دلایل به وجود آمدن بدتریپ

بدترین حالت سفر یا بدتریپ ممکن است به دلیل عوامل مختلفی رخ دهد. برخی از علل اصلی بدتریپ عبارتند از:

محیط نامناسب: محیط ناآشنا و استرس زا که صداها، افراد یا اجسام ناشناخته و ترسناک در آن وجود دارند می‌تواند برای فرد منجر به تجربه ناخوشایندی شود.

میزان مواد مصرفی: مصرف میزان بیشتری از مواد سایکدلیک ممکن است به تجربه‌های ناراحت‌کننده و ناخوشایند منجر شود.

حالت ذهنی: افرادی که در حالت اضطراب، استرس یا نگرانی هستند ممکن است بیشترین احتمال برای بدتریپ را داشته باشند.

تجربه قبلی: تجربه‌های ناخوشایند در گذشته با استفاده از مواد سایکدلیک می‌تواند برای فرد ترس از تجربه‌های مشابه در آینده ایجاد کند.

ترکیب مواد: استفاده از مواد مختلف یا ترکیب آنها ممکن است تأثیرات ناخوشایندی را به وجود آورده و بدتریپ را افزایش دهد.
تنظیمات مصرف: اموری مانند میزان خواب قبلی، تغذیه، هیدراسیون و استراحت می‌تواند بر تجربه مصرف مواد روان‌گردان تأثیر بگذارد.

در نهایت، هر فرد به طور مختصر با توجه به شرایط فردی خود ممکن است به عوامل دیگری نیز برسد که باعث بدتریپ شود. بنابراین، در نظر داشته باشید که استفاده از مواد روان‌گردان باید با دقت و در شرایط مناسب انجام شود و در صورت نیاز، همواره با پزشک مشورت شود.

تریپ کیلر چیست ؟

تریپ کیلر یا trip killer یک دسته از داروها است که استفاده از آنها می‌تواند تأثیرات تریپ یا تجربه‌های روانی ناخواسته استفاده از ساکدلیک ها را کاهش دهد یا متوقف کند. این داروها عموماً برای کاهش اضطراب، آرامش بخشی و کنترل ترس استفاده می‌شوند. در مواقعی که تریپ یا تجربه روانی ناخواسته ناشی از مصرف مواد روان‌گردانی (مثل مواد سایکدلیک) یا حوادث روانی اتفاق می‌افتد، این داروها می‌توانند کمک کنند.

تریپ کیلرها معمولاً از دو دسته دارویی مختلف تشکیل شده‌اند:

بنزودیازپین‌ها

این داروها از جمله آلپرازولام (Xanax)، دیازپام (Valium)، لورازپام (Ativan) و کلونازپام (Klonopin) هستند. آنها عمدتاً برای کاهش اضطراب و آرامش بخشی استفاده می‌شوند، اما همچنین می‌توانند اثرات مواد سایکدلیک را کاهش دهند.

ضد روان‌پریشی‌ها

این دسته شامل داروهایی مانند کوئتیاپین (Seroquel)، اولانزاپین (Zyprexa) و ریسپریدون (Risperidone) می‌شود. آنها عموماً برای درمان اختلالات روان‌پریشی مانند اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی استفاده می‌شوند، اما همچنین می‌توانند برای کاهش اثرات مواد سایکدلیک مورد استفاده قرار گیرند.

توجه کنید که استفاده از تریپ کیلرها باید با دقت و توصیه پزشک صورت گیرد، زیرا این داروها ممکن است عوارض جانبی داشته باشند و تداخل با داروهای دیگر نیز داشته باشند. همچنین، برای استفاده از این داروها باید دستورالعمل‌های خاصی را رعایت کرد تا از احتمال وقوع مشکلات جانبی جلوگیری شود.

اقدامات لازم در زمان بدتریپ

اگر در حال تجربه بدتریپ هستید و می‌خواهید آن را متوقف کنید، می‌تواند از روش‌های زیر استفاده کند:

مراجعه به محیط آرام و امن: اگر ممکن است محیط شما برای تریپ نامناسب باشد، به یک محیط آرام و امن تغییر مکان دهید. این کمک می‌کند تا اضطراب شما کاهش یابد و تریپتان کمتر شدت پیدا کند.

تماس به یک فرد حمایت کننده: اگر همراه شما فردی وجود دارد که به شما حمایت می‌کند، به او مراجعه کنید تا او شما را در این فرآیند یاری دهد و به شما کمک کند تا آرامش بیشتری پیدا کنید.

هیدراته کردن بدن: مصرف آّب کافی در زمان بدتریپ نیز می‌تواند مفید باشد. زمانی که شما در حال تجربه بدتریپ هستید، ممکن است بیشتر احساس خشکی دهان کنید. هیدراته کردن بدن با نوشیدن آب می‌تواند این علائم را کاهش دهد و احساس راحتی بیشتری به شما بدهد.

در زمان بدتریپ، مصرف آب باید به صورت متداوم باشد تا از جلوگیری از خشکی بدن و نشانه‌های دیگری که ممکن است در اثر تجربه بدتریپ رخ دهند، کمک شود. همچنین، مصرف آب می‌تواند برای پاکسازی مواد اضافی در بدن مفید باشد و به تدریج اثرات مواد را کاهش دهد. از این رو، هیدراته کردن بدن یکی از اقداماتی است که می‌توانید در زمان بدتریپ انجام دهید.

تکنیک‌های تنفس و آرامش: از تکنیک‌های تنفس عمیق، مدیتیشن، یوگا یا ماساژ استفاده کنید تا به شما کمک کنند تا آرامش بیشتری پیدا کنید و اثرات تریپ را کاهش دهید.

استفاده از داروهای تریپ کیلر: داروهایی مانند بنزودیازپین‌ها (مثل آلپرازولام یا دیازپام) یا داروهای ضد روان‌پریشی (مانند کوئتیاپین یا اولانزاپین) می‌توانند به شما کمک کنند تا اثرات مواد روان‌گردان را کاهش دهید و تریپ را متوقف کنید.

تماس با پزشک: در صورت لزوم، با پزشک خود تماس بگیرید و درمورد وضعیت خود مشورت کنید. او می‌تواند به شما راهنمایی کند که چگونه با وضعیت خود برخورد کنید و در صورت نیاز، داروی مناسب را برای شما تجویز کند.

همیشه بهتر است در صورت بروز هرگونه وضعیت اورژانسی یا عدم توانایی در مدیریت تریپ، به سریعترین حالت به پزشک یا مراکز پزشکی مراجعه کنید.

6 نظر در “در زمان بد تریپ چه کاری انجام بدیم ؟ تریپ کیلر چیست ؟

 1. نوید گفت:

  خیلی ممنون بابت مطلب عالی تون. اگه ماشروم را کم کم مصرف کنیم تا ببینیم حالمون بد می شه یا نه چی؟ مثلا اگه قراره ۳ گرم بخوریم اول دو گرم بخوریم حالمونو بسنجیم و بعد یک گرم بقیه رو بخوریم. این کار موثره؟
  و خواستم بپرسم ۲ گرم ایپ برای اولین بار زیاده؟ مرسی از شما

  1. درود عزیز . ممنونم از توجه شما ، خوب پودر کردن قارچ ها و استفاده آرام آرام به همراه یک نوشیدنی میتونه برای افرادی که حالت تهوع و دل درد رو در زمان استفاده از ماشروم تجربه میکنند مفید باشه.

  2. aminAm گفت:

   2گرم ایپ برای اولین بار هم زیاده از یک قطعا شروع کنید

   1. American saeed گفت:

    من یکبار با مصرف ۴ گرم ایپ بعد از سه ساعت تجربه ای شبیه به ایگو دِد داشتم و البته بد تریپ واقعی رو روی یه ورق
    هافمن مولکول در سال ۹۵ تجربه کرده بودم ولی دراین سالها تریپ های خوب در طبیعت بسیار داشتم که اتفاقا خیلی خوب و تاثیر گذار بودن ولی به طور کلی مهم ترین مسئله کنترل کردن خودتون هست اینکه خودتون رو بشناسید و هدف داشته باشید از استفاده ماشروم…واینکه راجب تریپ کلیر ها قطعا کار درستی نیست ولی مورفین به طور کلی تریپ رو خاموش میکنه و در آخر اینکه به نظرم میکرودوز بهترین و سیف ترین روش استفاده از ماشروم هستش

 2. کوروش گفت:

  بنظرم همراه خوب ک کمتر خود دچار بد تریپی شود
  محیط ک حتما طبیعت است و تا بکر تر و بدون دخالت انسانی باشد بهتر است
  و در نهایت در هنگام روجوع فاز های بد که اکترا شکست های مالی تحصیلی و روابط است دید کلی داشته باشیم و مرتب داشته های خود مانند خداا خود خانواده دوست و…
  چیزهاییی ک دوستشاان داریم و شکر گزاری برای هر چیز کم و زیادی حتی در ان للحظه
  و بیاد اوردن اینکه مشکلات تمام میشود و مهم درس و تجربه ی من در ان مشکلات است
  حتی کلید های فهم و درک خود را ب شما میدهد ب عقیده ی من بد تریپی یک موهبت است ک باید ان را دریابیم تا کلید ها و رمز های زندگی خود را بدست اوریم
  دوستان تاریکی بسیار عممیق است اما باید بدانیم وجود ندارد و ان کمبود نور در ان است
  پس ارجاع دهید ب تقدیر و قضا ک بهترین راه است دوستان من
  و بیشتر از خوبی ها حتی برای ناملایمات زندگی شکر گزار باشید
  زیراا در سختی ها انسان ازمایش میشود و بهترین فولاد ها بیشترین ضربات آهنگر زمانه را دیده اند
  پس همواره بدانید ک درحال دریافت اطلاعات هستی هستید و ذکر های الهی را دریافت کنید
  باور کنید در بدترین حالت ها کلمه ی الله اکبر باعث میشود غیر از او همه چیز کوچک شود
  الحمد ولله بهترین راه سگاس گزاری است
  و با سبحان الله منزه میشوید
  ایا غیر از اینکه ما را بیشتر از هر مخلوق خود گرامی داشته
  ایا غیر از این است ک برای گرامی داشت ما و برتری حتی نسبت ب بهترین و زیباترین فرشتگانش از روح خود در تک تک وجود ما نهاده است
  غیر از این است ک ذاتا نور و خوبس را دوست داریم و از بدی و تاریکی بیزاریم
  پس دوستان من در هنگام بدترین اتفاقات او را یاد کنید
  و از مهلکه بیرون اید
  آتش را بر شما گلستان خواهد کرد بدانید اگر با او باشید
  او ده برابر با شماست
  اگر از او دوری جویید او تنها به اندازه ی دوری شما دور است
  چون همیشه در انتظار بازگشت بنده اش است
  تا با آغوش باز او را مورد رحمت خود قرار دهد و هر گناهش را ببخشد
  او کسی است ک رحمت و بخشش را بر خود واجب کرده است دوستان در قران میفرماید من رحمت و بخشش را بر خودم واجب کرده ام
  ببینید و شکر گزار او باشید
  یکبار با چنین دیدگاهی سمت او بروید و نتیجه را خود شاهد باشید
  چنان نوری وجودتان را فرا خواهد گرفت ک هیچ تاریکی نمیتواند نفوذ کند مگر ایکوه ب نور تبدیل شود

  1. .. گفت:

   بیا پایین سرمون درد گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطلب

آخـــرین محصولات

برای سفارش و مشاوره از طریق نرم افزار تلگرام با ما تماس بگیرید.

مشاهده کانال تلگرام محصولات